Novinky

1. 5. 1953 - Zahájení televizního vysílání / Martin Štoll

Obálka knihy 1. 5. 1953 - Zahájení televizního vysílání

Co přesně se onoho památného dne, kdy bylo vysílání zahájeno, odehrálo? Co bylo v následujících měsících na programu? Jak se vyvíjela Československá televize do okamžiku, než získala právní subjektivitu a nabalila na sebe milion koncesionářů?

198,- Kč 39,- Kč

100 přehmatů pro (ne)milovníky češtiny / Červená propiska

Obálka knihy 100 přehmatů pro (ne)milovníky češtiny

Po třech bestsellerech dua kamarádek z projektu Červená propiska přichází další stovka problematických jevů, ve kterých Češi tápou.

299,- Kč 199,- Kč
 

100 příběhů lásky a nelásky v českých dějinách / Jindřich Francek

Obálka knihy 100 příběhů lásky a nelásky v českých dějinách

Tato kniha dejme tomu „historického bulváru“ přináší stovku příběhů partnerských vztahů známých i méně známých osobností českých dějin, počínaje Oldřichem a Boženou přes Karla IV., Jana Amose Komenského až k Oldřichu Novému či Lídě Baarové.

298,- Kč 59,- Kč

13 hodin / Deon Meyer

Obálka knihy 13 hodin

Někdo by detektiva Bennyho Griessela nazval legendou. Jiní by řekli, že je to starý opilec. Ať tak či onak, na to, aby mohl být povýšen, šlápl Benny v průběhu let na kuří oko příliš mnoha lidem.

349,- Kč 99,- Kč
 

6. 7. 1915 - Pomník Mistra Jana Husa / Jan Galandauer

Obálka knihy 6. 7. 1915 - Pomník Mistra Jana Husa

Zrod záměru postavit Mistru Janu Husovi pomník se váže k debatě na jednání českého zemského sněmu 25. listopadu 1889 ohledně umístění tabulky s Husovým jménem na budovu Národního muzea. Záhy poté vznikl Spolek pro zbudování pomníku Mistra Jana Husa...

198,- Kč 39,- Kč

7 dní / Deon Meyer

Obálka knihy 7 dní

Jihoafrický policejní sbor čelí největší možné hrozbě – neznámý odstřelovač si vybral za cíl policisty a vyhrožuje, že se budou útoky opakovat každý den, dokud nebude zatčen vrah mladé ambiciózní právničky Hanneke Sloetové.

359,- Kč 99,- Kč
 

7 kytarových skladeb s kapkou radosti / Jana Musilová

Obálka knihy 7 kytarových skladeb s kapkou radosti

Titul 7 kytarových skladeb s kapkou radosti obsahuje ve skutečnosti 8 kytarových skladeb. Protože se autorka inspirovala základními čakrami lidského těla, české názvy skladeb vycházejí z charakteristik jednotlivých čaker.

239,- Kč 119,- Kč

A dostaneš mě k filmu? / Pavla Krečmerová

Obálka knihy A dostaneš mě k filmu?

Český komediální román A dostaneš mě k filmu? z atraktivního prostředí, který dává nahlédnout pod pokličku filmového průmyslu a odhaluje, že kariéra u filmu nemusí znamenat spokojený život.

349,- Kč 175,- Kč
 

A zrodí se píseň / Samantha Shannonová

Obálka knihy A zrodí se píseň

Třetí díl dystopické série Kostičas.

299,- Kč 199,- Kč

Aloha / Jana Mosely

Obálka knihy Aloha

Vydejte se s autorkou Janou Mosely její vlastní cestu za poznáním a najdete, stejně jako ona, překvapivé odpovědi na mnohé základní otázky o životě.

229,- Kč 99,- Kč
 

Amatér / Robert Littell

Obálka knihy Amatér

Kryptograf Charlie Heller nerušeně pracuje u Ústřední zpravodajské služby v Langley, dokud mu teroristé na americkém konzulátu v Mnichově nezastřelí snoubenku. Charlie se pere s beznadějí a marně nutí CIA k odvetě.

299,- Kč 99,- Kč

Amazonské Medy / Vít Kremlička

Obálka knihy Amazonské Medy

Soubor povídek, který se podstatně odlišuje od autorovy dosud známé převážně básnické tvorby, nám připomíná pohádkový svět a jako takový jistě dokáže přimět k zamyšlení nejen dospělého, ale i dětského čtenáře.

269,- Kč 99,- Kč
 

Amerikána / Chimamanda Ngozi Adichieová

Obálka knihy Amerikána

Silný příběh o lásce, rasových otázkách a identitě.

349,- Kč 249,- Kč

Anarchista / Magdaléna Platzová

Obálka knihy Anarchista

Nový román Magdalény Platzové vypráví o idealistech z konce 19. století a o těch dnešních, kempujících v ulicích Manhattanu.

248,- Kč 49,- Kč
 

Anděl zapomnění / Maja Haderlapová

Obálka knihy Anděl zapomnění

Silně autobiografický Anděl zapomnění rakousko-slovinské spisovatelky Maji Haderlapové je literárním příspěvkem k tématu osudu korutanských Slovinců. Zprvu příběh zdánlivě splňuje všechny atributy romantické venkovské idyly, záhy však ...

228,- Kč 49,- Kč

Angličan / David Gilman

Obálka knihy Angličan

Tajná válka na pouštní hranici Mali a Alžírska.

399,- Kč 89,- Kč
 

Antonín Máša. Film, divadlo atd. / Josef Fryš

Obálka knihy Antonín Máša. Film, divadlo atd.

Portrét významného českého dramatika, filmového scenáristy a režiséra Antonína Mášy (1935-2001), který se nesmazatelně zapsal do dějin českého filmového a divadelního umění druhé poloviny 20. století.

258,- Kč 49,- Kč

Antonín Skočdopole (1828–1919), předchůdci a žáci / Tomáš Veber

Obálka knihy Antonín Skočdopole (1828–1919), předchůdci a žáci

Kniha líčí historický a teologický vliv a přínos jihočeského pastorálního teologa Antonína Skočdopole (1828–1919), který představuje či zastupuje všechny dobré služebníky římskokatolické církve: je autorem mnoha odborných článků a statí, ...

188,- Kč 47,- Kč
 

Appassionata / Karla Erbová

Obálka knihy Appassionata

Karla Erbová vydala 40 básnických sbírek, nemalou část z nich tvoří zamýšlení nad osudy osobností, které ji zaujaly, např. van Gogh, Dante, Fermi, Chopin a Sandová, Němcová, A. Schweitzer a další.

130,- Kč 65,- Kč

Aritmetika bohů / Katrina Kalda

Obálka knihy Aritmetika bohů

Vypravěčkou je mladá Estonka, která se koncem 80. let vystěhovala s matkou do Francie. Smrt blízkého člověka ji přiměla zabývat se nejen vlastními vzpomínkami na babičku, která měla daleko do přívětivé stařenky s láskyplnou náručí.

168,- Kč 39,- Kč
 
1 | 2 | 3 | … 28    Další