Novinky

Anatomie jednoho okamžiku / Javier Cercas

Obálka knihy Anatomie jednoho okamžiku

Javier Cercas ve svém románu neobyčejně poutavým způsobem zachytil osmnáct hodin trvající puč, který začal 23. února 1981 v 18.23 hodin ve španělském parlamentu v Madridu.

497,- Kč 49,- Kč

Anatomie melancholie / Robert Burton

Obálka knihy Anatomie melancholie

Kniha Roberta Burtona o melancholii vyšla poprvé v roce 1621 a patří k nejznámějším a nejčtenějším naučným knihám té doby. Její téma je však prastaré a jako první je pojednal již Aristotelés.

347,- Kč 49,- Kč
 

Anděl zapomnění / Maja Haderlapová

Obálka knihy Anděl zapomnění

Silně autobiografický Anděl zapomnění rakousko-slovinské spisovatelky Maji Haderlapové je literárním příspěvkem k tématu osudu korutanských Slovinců. Zprvu příběh zdánlivě splňuje všechny atributy romantické venkovské idyly, záhy však ...

228,- Kč 25,- Kč

Anglické roky / Norbert Gstrein

Obálka knihy Anglické roky

V románu Anglické roky Norberta Gstreina se vypráví zpola detektivní příběh odehrávající se dílem během druhé světové války ve Velké Británii.

297,- Kč 19,- Kč
 

Anna Solidarita / Slawomir Cenckiewicz

Obálka knihy Anna Solidarita

Kniha renomovaného polského historika detailně rozebírá život Anny Walentynowiczové, nejvýše postavené ženy v polském odborovém hnutí Solidarita, od útlého dětství až do její předčasné smrti při havárii letadla u Smolensku 10. dubna 2010.

799,- Kč 239,- Kč

Anthropoid- Ein historicher Reiseführer / Pavel Šmejkal

Obálka knihy Anthropoid- Ein historicher Reiseführer

Das Buch führt den Leser an die Orte, die mit den Aktivitäten der Fallschirmtruppe Anthropoid verknüpft sind. Mitglieder dieser Truppe verübten im 27. Mai 1942 das Attentat auf den Stellvertretenden Reichsprotektor Reinhard Heydrich.

350,- Kč 149,- Kč
 

Antonín Máša. Film, divadlo atd. / Josef Fryš

Obálka knihy Antonín Máša. Film, divadlo atd.

Portrét významného českého dramatika, filmového scenáristy a režiséra Antonína Mášy (1935-2001), který se nesmazatelně zapsal do dějin českého filmového a divadelního umění druhé poloviny 20. století.

258,- Kč 25,- Kč

Apatie k ďáblu / Nick Kent

Obálka knihy Apatie k ďáblu

V memoárech Nicka Kenta, hudebního publicisty, jenž svá nejlepší novinářská léta strávil jako dopisovatel světoznámého New Musical Expressu, před námi ožívá rocková scéna sedmdesátých let.

348,- Kč 99,- Kč
 

Apokalypsa svatého Jana / Cyprian Moryc

Obálka knihy Apokalypsa svatého Jana

„Nebesa zmizela, jako když se zavře kniha.“ Díky grafické podobě se sugestivní vize svatého Jana stává hmatatelnou a konkrétní.Komiks polských autorů si klade otázku, zda stojí za to číst apokalypsu sv. Jana dnes. Stojí? Ano, stojí, ...

349,- Kč 99,- Kč

Aritmetika bohů / Katrina Kalda

Obálka knihy Aritmetika bohů

Vypravěčkou je mladá Estonka, která se koncem 80. let vystěhovala s matkou do Francie. Smrt blízkého člověka ji přiměla zabývat se nejen vlastními vzpomínkami na babičku, která měla daleko do přívětivé stařenky s láskyplnou náručí.

168,- Kč 35,- Kč
 

Ar-men / Jean-Pierre Abraham

Obálka knihy Ar-men

Ar-men jako výsostný zástupce krásné literatury je jakýmsi minimalistickým příběhem-nepříběhem se spoustou vody, trochou techniky, přemírou větru a mořem snahy poznat sám sebe.

168,- Kč 35,- Kč

Asfaltový hoch / Ivan Jackanin

Obálka knihy Asfaltový hoch

Předkládané povídky Ivana Jackanina mají v sobě pečeť hluboké tragičnosti, kde se všechno děje v mezích jedné rozšířené metafory, která někdy objímá celý lidský život.

249,- Kč 79,- Kč
 

Astragal / Albertine Sarrazinová

Obálka knihy Astragal

Poutavý autobiografický příběh ženy, která již v sedmadvaceti letech má za sebou devět let vězení. Cynická revolta pramenící ze zmatení hodnot.

108,- Kč 29,- Kč

Auschwitz a spojenci / Martin Gilbert

Obálka knihy Auschwitz a spojenci

Autor na základě rozsáhlého výzkumu v archivech několika zemí a komunikace s očitými svědky holokaustu předkládá drtivou zprávu o spletité cestě informací o táboru Auschwitz na Západ a o tom, jak na ně Západ reagoval, či přesněji řečeno nereagoval.

595,- Kč 299,- Kč
 

Autobiografie I / Mark Twain

Obálka knihy Autobiografie I

Autobiografie Marka Twaina byla poprvé publikována v roce 2010, tedy sto let po jeho smrti. Spíše než o klasickou autobiografii jde o soubor anekdot, „pomluv“ a přemítání o životě, na němž Twain pracoval několik let. První svazek třídílných pamětí.

499,- Kč 149,- Kč

Autobiografie II / Mark Twain

Obálka knihy Autobiografie II

Druhý svazek z rozsáhlých třídílných pamětí Marka Twaina, který byl poprvé publikován v roce 2010, tedy sto let po jeho smrti. Spíše než o klasickou autobiografii jde o soubor anekdot, „pomluv“ a přemítání o živote, na němž Twain pracoval několik let

599,- Kč 179,- Kč
 

Autor a čtenář jako představy / Tomáš Jacko

Obálka knihy Autor a čtenář jako představy

Filolog Tomáš Jacko nám předkládá přehled některých nezřídka protichůdných způsobů, jimiž se koncepty autora a čtenáře zaobírají literární teorie a filozofie několika posledních desetiletí.

230,- Kč 99,- Kč

Až po svatbě / Rudolf Roden

Obálka knihy Až po svatbě

Rudolf Roden se ve své další knize esejistických črt zabývá převážně mezilidskými vztahy, nevyhýbá se přitom ani intimním detailům partnerského soužití a občas zamíří i na pole sexuologie.

180,- Kč 19,- Kč
 

Back up / Paul Colize

Obálka knihy Back up

Belgický autor napsal poutavou knihu, v níž kriminální příběh provází čtenáře od počátků rock and rollu a jeho prvních představitelů Billa Haleyho, Little Richarda, Jerryho Lee Lewise, Chucka Berryho a až do doby U2 a dalších.

299,- Kč 89,- Kč

Balady / Jiří Wolker

Obálka knihy Balady

Komiks na téma balad Jiřího Wolkera.

129,- Kč 29,- Kč
 
Předchozí    1 | 2 | 3 | 4 | … 27    Další