Bloom

Nicola Skinner
Obálka knihy Bloom

A beautifully written, incredibly original and wickedly funny novel for readers of 10 and older - BLOOM is for everyone who has ever felt like they didn't fit in, and for anyone who has ever wanted a little more colour and wildness in their lives... Sorrel Fallowfield is growing up - in a REALLY surprising way . . . Sorrel Fallowfield is so good at being good that teachers come to her when they need help remembering the school rules - and there are LOTS. Luckily, Sorrel doesn't have any trouble following them, until the day she discovers a faded packet of Surprising Seeds buried under a tree in her backyard. Now she's hearing voices, seeing things, experiencing an almost unstoppable urge to plant the Seeds in some very unusual places... and completely failing to win her school's competition to find The Most Obedient Child of the School. And all that's before flowers start growing out of her head...

Původní cena: 339,- Kč
Nová cena: 99,- Kč

Chci knihu koupit:
Nakladatel: HarperCollins
brožovaná, 368 stran

O Zlevněných knihách

V síti vybraných knihkupectví najdete od 1. června 2008 pod značkou Zlevněné knihy kvalitní nabídku knih za atraktivní ceny. V nabídce najdete prózu i poezii, knihy naučné i pohádky pro děti, cestopisy i humorné knihy. Knihy jsou zlevněny o 30-70% a snížená cena platí do vyprodání zásob. Každý měsíc se nabídka rozšíří o dalších 10-20 zlevněných titulů.

Na těchto stránkách najdete seznam všech aktuálně zlevněných titulů, adresy knihkupectví, kde je možné knihy zakoupit a připravované zlevněné tituly, na které se můžete těšit. A když na stránkách zadáte váš e-mail, rádi Vás budeme o nově zlevněných knihách pravidelně informovat.

E-mail info

Zanechte nám e-mail a budeme vás 1x měsíčně informovat o nově zlevněných knihách.