The Art of Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Obálka knihy The Art of Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Step inside the world of the talented art departments who, led by Academy Award®-winning production designer Stuart Craig, were responsible for the creation of the unforgettable characters, locations and beasts from the eagerly anticipated next chapter in the wizarding world. The Art of Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald, curated by concept artist Dermot Power, and filled with unique insights from Stuart Craig and the artists themselves about the filmmaking adventure, takes you on a thrilling journey through a design process every bit as wonderful as that encountered by Newt, Tina, Queenie & Jacob in the Wizarding World. Beautifully designed, and bursting with hundreds of dazzling paintings and concept sketches, intricate card models of the sets, storyboards, and matte paintings, sumptuously printed and enhanced with a unique glow in the dark removable, this finely crafted book – officially licensed by Warner Bros. Consumer Products – presents a visual feast for readers, and a truly immersive experience for fans of Fantastic Beasts.

Původní cena: 1140,- Kč
Nová cena: 349,- Kč

Chci knihu koupit:
Nakladatel: HarperCollins
vázaná, 256 stran

O Zlevněných knihách

V síti vybraných knihkupectví najdete od 1. června 2008 pod značkou Zlevněné knihy kvalitní nabídku knih za atraktivní ceny. V nabídce najdete prózu i poezii, knihy naučné i pohádky pro děti, cestopisy i humorné knihy. Knihy jsou zlevněny o 30-70% a snížená cena platí do vyprodání zásob. Každý měsíc se nabídka rozšíří o dalších 10-20 zlevněných titulů.

Na těchto stránkách najdete seznam všech aktuálně zlevněných titulů, adresy knihkupectví, kde je možné knihy zakoupit a připravované zlevněné tituly, na které se můžete těšit. A když na stránkách zadáte váš e-mail, rádi Vás budeme o nově zlevněných knihách pravidelně informovat.

E-mail info

Zanechte nám e-mail a budeme vás 1x měsíčně informovat o nově zlevněných knihách.