Anatomy of a Scandal

Obálka knihy Anatomy of a Scandal

'Deftly plotted and superbly well researched, with an eerie relevance to the current debate surrounding the attitudes to and experiences of women in Westminster, Hollywood and beyond. An intelligent, absorbing page-turner that avoids all knee-jerk assumptions and easy answers' Laura Barnett, author of The Versions of Us `The best courtroom drama since Apple Tree Yard ... sensational' Clare Mackintosh A high-profile marriage thrust into the spotlight. A wife, determined to keep her family safe, must face a prosecutor who believes justice has been a long time coming. A scandal that will rock Westminster. And the women caught at the heart of it. Anatomy of a Scandal centres on a high-profile marriage that begins to unravel when the husband is accused of a terrible crime. Sophie is sure her husband, James, is innocent and desperately hopes to protect her precious family from the lies which might ruin them. Kate is the barrister who will prosecute the case - she is equally certain that James is guilty and determined he will pay for his crimes.

Původní cena: 239,- Kč
Nová cena: 59,- Kč

Chci knihu koupit:
Nakladatel: Simon&Schuster
brožovaná, 432 stran

O Zlevněných knihách

V síti vybraných knihkupectví najdete od 1. června 2008 pod značkou Zlevněné knihy kvalitní nabídku knih za atraktivní ceny. V nabídce najdete prózu i poezii, knihy naučné i pohádky pro děti, cestopisy i humorné knihy. Knihy jsou zlevněny o 30-70% a snížená cena platí do vyprodání zásob. Každý měsíc se nabídka rozšíří o dalších 10-20 zlevněných titulů.

Na těchto stránkách najdete seznam všech aktuálně zlevněných titulů, adresy knihkupectví, kde je možné knihy zakoupit a připravované zlevněné tituly, na které se můžete těšit. A když na stránkách zadáte váš e-mail, rádi Vás budeme o nově zlevněných knihách pravidelně informovat.

E-mail info

Zanechte nám e-mail a budeme vás 1x měsíčně informovat o nově zlevněných knihách.