Impostors

Obálka knihy Impostors

Frey and Rafi are inseparable . . . two edges of the same knife. But Frey's very existence is a secret. Frey is Rafi's twin sister-and her body double. Their powerful father has many enemies, and the world has grown dangerous as the old order falls apart. So while Rafi was raised to be the perfect daughter, Frey has been taught to kill. Her only purpose is to protect her sister, to sacrifice herself for Rafi if she must. When her father sends Frey in Rafi's place as collateral in a precarious deal, she becomes the perfect impostor-as poised and charming as her sister. But Col, the son of a rival leader, is getting close enough to spot the killer inside her. As the deal starts to crumble, Frey must decide if she can trust him with the truth . . . and if she can risk becoming her own person. With Impostors, master storyteller Scott Westerfeld returns with a new series set in the world of his mega-bestselling Uglies-a world full of twist and turns, rebellion and intrigue, where any wrong step could be Frey's last

Původní cena: 279,- Kč
Nová cena: 59,- Kč

Chci knihu koupit:
Nakladatel: Scholastic
brožovaná, 400 stran

O Zlevněných knihách

V síti vybraných knihkupectví najdete od 1. června 2008 pod značkou Zlevněné knihy kvalitní nabídku knih za atraktivní ceny. V nabídce najdete prózu i poezii, knihy naučné i pohádky pro děti, cestopisy i humorné knihy. Knihy jsou zlevněny o 30-70% a snížená cena platí do vyprodání zásob. Každý měsíc se nabídka rozšíří o dalších 10-20 zlevněných titulů.

Na těchto stránkách najdete seznam všech aktuálně zlevněných titulů, adresy knihkupectví, kde je možné knihy zakoupit a připravované zlevněné tituly, na které se můžete těšit. A když na stránkách zadáte váš e-mail, rádi Vás budeme o nově zlevněných knihách pravidelně informovat.

E-mail info

Zanechte nám e-mail a budeme vás 1x měsíčně informovat o nově zlevněných knihách.