Borovicové ostrovy

Marion Poschmannová
Obálka knihy Borovicové ostrovy

Příběh Gilberta Silvestra, který se zabývá studiem vousů ve filmech, výborně kombinuje bizarní momenty i filozofii. Gilbert se jednoho dne probudí po velice živém snu, v němž se mu zdá o tom, že ho podvádí manželka. Je tak přesvědčený o pravdivosti svého snu, že si sbalí věci a vydá se prvním letadlem do Japonska. Tam se seznámí s dílem básníka Macua Bašóa a rozhodne se, že musí spatřit měsíc nad Borovicovými ostrovy. Jenže ještě než se na svou pouť vydá, setká se se studentem Josou, kterého na cestách vede úplně jiná kniha: průvodce po nejlepších místech k sebevraždě. Povede se mu mladíkovo rozhodnutí změnit? A jakou proměnou projde sám Gilbert coby náruživý milovník kávy v zemi zasvěcené čaji? Román Marion Poschmannové překvapuje jazykovou invencí a literárními odkazy, zároveň předkládá čtivý příběh plný zvratů i důvtipných kliček v ději. V Německu je Poschmannová opěvována nejen kritiky, ale především čtenáři.

Mistrovské dílo. Dokazuje, že se autorka stala klíčovou osobností současné německé literatury. - Alexander Cammann, Die Zeit Román je svou délkou na první pohled jednohubka, ale vyplatí se strávit s ním více času. Pak je teprve možné docenit, že tak jako v haiku, jichž autorka pro knihu složila řadu, v něm všechno perfektně sedí. - Jana Dušek Pražáková, iLiteratura

Původní cena: 269,- Kč
Nová cena: 99,- Kč

Chci knihu koupit:
Nakladatel: Paseka
Originální název: Die Kieferninseln
Překlad: Tereza Semotamová
vázaná, 160 stran

Recenze v médiích:

Borovicové ostrovy

Epocha, 6.9.2019
(...) Román nejen pro všechny, co mají rádi Japonsko a plánují se tam vypravit. V době vydání se o něm mluvilo jako o literárním skvostu, nechybí mu hluboké myšlenky, ani humor, ale jestli vás chytne, to musíte zjistit sami.

Poschmann, Marion: Borovicové ostrovy

iLiteratura, Magdaléna Rejžková, 21.6.2019
Co se stane, když se německý akademik zkoumající vousy setká v Japonsku se studentem odhodlaným skoncovat se životem? Najdou na Borovicových ostrovech odpovědi na životní otázky? Románový příběh balancuje na hranici mezi potřeštěnou roadmovie napříč Japonskem a filozofickou poutí za hledáním sebe sama. Po loňském vydání prózy Probudím se na Šibuji tak nakladatelství Paseka naděluje další výlet do země vycházejícího slunce.

JE LEPŠÍM PRŮVODCEM PO JAPONSKU BAŠÓ, ANEBO PŘÍRUČKA PRO SEBEVRAHY?

Česká televize, Daniel Mukner, 19.3.2019
(...) V knize Borovicové ostrovy se Marion Poschmannová představuje českým čtenářům jako vypravěčka hodná obdivu. Melancholickému, leckdy až snovému příběhu, jemuž nechybí ani jemný humor, přizpůsobila jazyk, jenž je místy zdánlivě nevýrazný, avšak velmi sugestivní, místy – především při líčení přírodních výjevů – básnivý. Pozornost si zaslouží i mnohé motivy a specifické detaily, které se napříč knihou navzájem rozvíjejí, zrcadlí a doplňují. Byť novela nenabízí velký, výrazný příběh, dá se o ní říct, že je precizní – a to nejen kompozičně. Výborný je i překlad Terezy Semotamové. Můžeme jen doufat, že se třeba díky ní brzy seznámíme s dalšími díly oceňované německé autorky.

O Zlevněných knihách

V síti vybraných knihkupectví najdete od 1. června 2008 pod značkou Zlevněné knihy kvalitní nabídku knih za atraktivní ceny. V nabídce najdete prózu i poezii, knihy naučné i pohádky pro děti, cestopisy i humorné knihy. Knihy jsou zlevněny o 30-70% a snížená cena platí do vyprodání zásob. Každý měsíc se nabídka rozšíří o dalších 10-20 zlevněných titulů.

Na těchto stránkách najdete seznam všech aktuálně zlevněných titulů, adresy knihkupectví, kde je možné knihy zakoupit a připravované zlevněné tituly, na které se můžete těšit. A když na stránkách zadáte váš e-mail, rádi Vás budeme o nově zlevněných knihách pravidelně informovat.

E-mail info

Zanechte nám e-mail a budeme vás 1x měsíčně informovat o nově zlevněných knihách.