Class: What She Does Next Will Astound You

James Goss
Obálka knihy Class: What She Does Next Will Astound You

One of three thrilling companion novels set in the universe of the new Doctor Who spin-off show, Class, created by #1 New York Times bestselling novelist Patrick Ness, author of The Rest of Us Just Live Here and the Carnegie Medal-winning A Monster Calls.
“There’s no such thing as oversharing”…right?
Everyone at Coal Hill School has become obsessed with completing exciting dares posted on a strange new website, run by the charismatic vlogger Seraphin. Soon the challenges become more dangerous and competitive, yet even broken arms and fistfights don’t stop the craze for them. And then students start to disappear…
As April’s fragile group of friends starts to fracture, she decides she’s going to uncover the truth behind this site herself. Whatever it takes, whomever she hurts, April’s going to win. But then, to her horror, she wakes up and finds her whole world is changed.
What she does next will astound you.

Původní cena: 239,- Kč
Nová cena: 69,- Kč

Chci knihu koupit:
Nakladatel: Penguin Random House
brožovaná, 338 stran

Kategorie: Krásná literatura

O Zlevněných knihách

V síti vybraných knihkupectví najdete od 1. června 2008 pod značkou Zlevněné knihy kvalitní nabídku knih za atraktivní ceny. V nabídce najdete prózu i poezii, knihy naučné i pohádky pro děti, cestopisy i humorné knihy. Knihy jsou zlevněny o 30-70% a snížená cena platí do vyprodání zásob. Každý měsíc se nabídka rozšíří o dalších 10-20 zlevněných titulů.

Na těchto stránkách najdete seznam všech aktuálně zlevněných titulů, adresy knihkupectví, kde je možné knihy zakoupit a připravované zlevněné tituly, na které se můžete těšit. A když na stránkách zadáte váš e-mail, rádi Vás budeme o nově zlevněných knihách pravidelně informovat.

E-mail info

Zanechte nám e-mail a budeme vás 1x měsíčně informovat o nově zlevněných knihách.