Divocí příbuzní / Co nám zvířecí námluvy a páření zvířat prozrazují o lidských vztazích

Jennifer L. Verdolinová
Obálka knihy Divocí příbuzní

Někdo má hadí jazyk, prasečí očička, sloní paměť, jiný smrdí jako tchoř, krade jako straka, je pilný jako včela a hladový jako vlk. A co ten chlápek, který venčí svého miláčka? Není stejně kosmatý, s váčky pod očima, zarputilý až vzteklý jako jeho pes? A tamhleta panička přede a lísá se jako její angorská kočka. Od nepaměti přirovnávají lidé své bližní k zástupcům zvířecí říše. Vždyť jsou to naši divocí příbuzní, ať chceme, nebo ne. Máme s nimi společného víc než jen vlastnosti viditelné na první pohled.

Jennifer Verdolinová zkoumá milostný život zvířat. Připadá vám to divné? Sáhněte si do svědomí a odpovězte na otázku, čím se celý život zabýváte vy? Hledáním toho ideálního partnera, pokusy a omyly, soužitím, které vám leze na nervy jako červ a hlodá a hlodá jako křeček, dokud se nevrhnete jinam a dál a nezkusíte žít zase s někým jiným? Snažíte se najít toho, kdo vám bude vonět, s kým povedete báječný a vzrušující milostný život, s kým zplodíte děti a ruku v ruce zestárnete? Nebo někoho, kdo přijde jako na zavolanou, když vaše biologické hodiny bijí na poplach, a předá vám jen tak bez závazků svůj kvalitní genetický materiál? Tak to jste na tom úplně stejně jako lvi, gorily, motýli a včely, mušky octomilky, kudlanky nábožné, kachny nebo želvy. Jediný způsob jak nevyhynout, je sex. To vědí zvířata i lidé. Existují nepřehlédnutelné podobnosti mezi tím, co se děje u zvířat, a tím, co se odehrává mezi lidmi. S biologickým dědictvím nic nenaděláte. Vezměte na vědomí fakt, že v každém z nás dřímá instinkt! Uleví se vám a mnohému se od svých divokých bratrů naučíte.

Albatrosi jsou nevěrní, pávice jsou sakra vybíravé a želvy dokážou láskou úplně zblbnout. Medvěd se brzy zdekuje a vychovávat mláďata rozhodně nepomáhá, hrdličky se při krmení svých potomků střídají, tučňáci jsou na sobě absolutně závislí, labutě jsou promiskuitní, koljuška tříostná hodí starost o jikry na krk samečkovi a zmizí. Věděli jste to?

Lvice preferují samce s plnější a tmavší hřívou, ach, jak jsou povrchní! Ale co vy, líbí se vám vlasáči, nebo plešouni? Lidské samice obvykle přitahují exempláře s hlavou plnou tmavých vlasů. U samců je to naopak. Muži mají radši blondýnky. A co vy? Dáváte přednost brunetům, nebo blondýnům? A je vám jasné, že všechna ta paráda souvisí jen s množstvím testosteronu? Primitivní, že?

Stejně jako brouci, včely, ještěrky a lumíci, jsou i muži schopni rozeznat vůni ženy, která je připravena otěhotnět. Zástupci silnějšího pohlaví cítí, kdy ženy ovulují, stejně jako samečci mnoha jiných druhů, ale nevědí, že to vědí! A chcete zjistit, proč nemůžete svého bývalého manžela ani cítit? Samozřejmě je to pouhopouhá chemie. Bože, a kde zůstala duše? Zapomeňte na psychologii a vsaďte na biologii. Chcete-li se dozvědět, proč si stále vybíráte ty nevhodné partnery, přečtěte si Divoké příbuzné a pamatujte si: v každém z nás je kus zvířete!

Původní cena: 199,- Kč
Nová cena: 99,- Kč

Chci knihu koupit:
Nakladatel: Barrister & Principal
Originální název: Wild Connection
Překlad: Tamara Váňová
vázaná, 228 stran

Kategorie: Dítě a rodina

Recenze v médiích:

Verdolin, Jennifer L.: Divocí příbuzní

iLiteratura, Jan Lukavec, 25.1.2017

O Zlevněných knihách

V síti vybraných knihkupectví najdete od 1. června 2008 pod značkou Zlevněné knihy kvalitní nabídku knih za atraktivní ceny. V nabídce najdete prózu i poezii, knihy naučné i pohádky pro děti, cestopisy i humorné knihy. Knihy jsou zlevněny o 30-70% a snížená cena platí do vyprodání zásob. Každý měsíc se nabídka rozšíří o dalších 10-20 zlevněných titulů.

Na těchto stránkách najdete seznam všech aktuálně zlevněných titulů, adresy knihkupectví, kde je možné knihy zakoupit a připravované zlevněné tituly, na které se můžete těšit. A když na stránkách zadáte váš e-mail, rádi Vás budeme o nově zlevněných knihách pravidelně informovat.

E-mail info

Zanechte nám e-mail a budeme vás 1x měsíčně informovat o nově zlevněných knihách.