Přes moře / S uprchlíky na cestě do Evropy

Stanislav Krupař
Obálka knihy Přes moře

Přední německý reportér Wolfgang Bauer a jeho český kamarád a respektovaný reportážní fotograf Stanislav Krupař se jako první novináři vydali na cestu se syrskými uprchlíky z Egypta do Evropy. Poutavé a dramatické vyprávění popisuje cestu obyčejných lidí, které válka dostala do mezních životních situací. Reportážní opus líčí chování převaděčských gangů, nelítostnost byrokratických a represivních aparátů vůči uprchlíkům, ale také lidskost těch, co jim na cestě pomáhali. České vydání v Německu velice úspěšné knihy přináší i aktualizované osudy hlavních hrdinů.

Původní cena: 249,- Kč
Nová cena: 99,- Kč

Chci knihu koupit:
Nakladatel: Grada
Originální název: Über das Meer
Překlad: David Binar
brožovaná, 128 stran

Kategorie: Krásná literatura

Recenze v médiích:

Vidět, co není k vidění

RESPEKT, 4.1.2016

Německý reportér a český fotograf přinesli unikátní svědectví o cestě syrských uprchlíků do evropy (...) A je to příběh takřka detektivní, se spoustou překvapivých zápletek. Čtenář se tu dozví o šílených manévrech nezodpovědných kapitánů a převaděčských bossů na otevřeném moři, uprchlíci budou přestupovat z lodě na loď, bude hrozit panika i vzpoura. Amarova cesta do Německa nebude zdaleka přímočará, spíš pravý opak – nakonec povede přes východoafrickou Tanzanii a jihoafrickou Zambii. Bauer a Krupař své hrdiny poznali tak dobře, že se dostávají za životopisné zkratky a předvídatelné citace. Právě v tom je kouzlo, které kniha českému čtenáři přináší: kouzlo dlouhé novinářské reportáže. Čte se snadno, rychle, se zaujetím, jako dobrý článek v novinách nebo časopise – ostatně původní verze vznikla pro nejkvalitnější německý týdeník. Pro línějšího čtenáře má pořád příjemných sto stran textu, přesto nabízí stejně dobrý a přesný vhled jako mnohem hůře stravitelné faktografické knihy. Jen škoda, že někde se kvůli rychlému překladu ztrácí vtahující švih originálu. Každopádně můžeme litovat, že žánr knižní reportáže – který není ani cestopisem, ani přísnou literaturou faktu – v Česku stagnuje. I cesty, jež vyžadují míň odvahy a peněz než ta s uprchlíky přes Středozemní moře, by nám přiblížily česká i zahraniční témata v jemnějších, realitě bližších odstínech, než jak je známe.

O Zlevněných knihách

V síti vybraných knihkupectví najdete od 1. června 2008 pod značkou Zlevněné knihy kvalitní nabídku knih za atraktivní ceny. V nabídce najdete prózu i poezii, knihy naučné i pohádky pro děti, cestopisy i humorné knihy. Knihy jsou zlevněny o 30-70% a snížená cena platí do vyprodání zásob. Každý měsíc se nabídka rozšíří o dalších 10-20 zlevněných titulů.

Na těchto stránkách najdete seznam všech aktuálně zlevněných titulů, adresy knihkupectví, kde je možné knihy zakoupit a připravované zlevněné tituly, na které se můžete těšit. A když na stránkách zadáte váš e-mail, rádi Vás budeme o nově zlevněných knihách pravidelně informovat.

E-mail info

Zanechte nám e-mail a budeme vás 1x měsíčně informovat o nově zlevněných knihách.