Andělé všedního dne

Michal Viewegh
Obálka knihy Andělé všedního dne

Pro dvaapadesátiletého Karla z pražských Nuslí je úterý 5. září 2006 posledním dnem jeho života, ale to zatím vědí jen andělé... Mladá vdova, učitel autoškoly, sebevrah a čtyři andělé — to jsou možná trochu překvapiví protagonisté nové knihy Michala Viewegha. Nejčtenější současný český spisovatel v ní s obvyklou fabulační a kompoziční bravurou vypráví příběh jediného dne, na jehož konci se tři lidské osudy spojí v jeden. Sám autor novelu charakterizuje jako "svižnou story o lidech, andělích a umírání" či "knížku o nás všech, jejichž čas je vyměřen, a přesto se stále chováme, jako bychom tu měli být věčně".

Původní cena: 229,- Kč
Nová cena: 49,- Kč

Chci knihu koupit:
Nakladatel: Druhé město
vázaná, 154 stran

Kategorie: Krásná literatura

Recenze v médiích:

Proč si koupit Viewegha

MF DNES, Jan Kábrt, 26.5.2007
(...) Je to smutná, dokonce nejsmutnější zVieweghových knih. Čtveřice andělů se jednoho zářijového dne ocitá v Praze, aby během dne dokázala smířit či potěšit několik jedinců, jejichž život se za pár hodin naplní. Možná to zní jako pohádka, ale to by Viewegh nesměl být šikovným spisovatelem. Umí si poradit nejen s reálnými osudy, ale stejně citlivě pracuje s anděly, až je chtě nechtě musíte považovat za reálnou součást našich životů.

Viewegh je krutý bůh svých hříšných lidí

Plzeňský deník, Ivan Adamovič, 4.5.2007
(...) Až na pár nezvládnutých detailů (například Ilmuthinu učebnicovou naivitu) dospěl Viewegh k jednomu ze svých autorských vrcholů. Obtížné téma uchopil s bravurou, nesklouzl k sentimentu a jeho stylu prakticky není co vytknout.

Slyšel Bůh vůbec někdy o logistice?

LIDOVÉ NOVINY, Ondřej Horák, 4.5.2007
(...) Andělé všedního dne sice nedosahují kvality nejlepších knih Michala Viewegha, jimiž dosud zůstávají Báječná léta pod psa či Vybíjená, nejsou ale zdaleka ani jeho prózou nejslabší. O žádné velké dílo se bohužel nejedná, v kontextu české literární sezony však jde přece jen o lehký nadprůměr.

O Zlevněných knihách

V síti vybraných knihkupectví najdete od 1. června 2008 pod značkou Zlevněné knihy kvalitní nabídku knih za atraktivní ceny. V nabídce najdete prózu i poezii, knihy naučné i pohádky pro děti, cestopisy i humorné knihy. Knihy jsou zlevněny o 30-70% a snížená cena platí do vyprodání zásob. Každý měsíc se nabídka rozšíří o dalších 10-20 zlevněných titulů.

Na těchto stránkách najdete seznam všech aktuálně zlevněných titulů, adresy knihkupectví, kde je možné knihy zakoupit a připravované zlevněné tituly, na které se můžete těšit. A když na stránkách zadáte váš e-mail, rádi Vás budeme o nově zlevněných knihách pravidelně informovat.

E-mail info

Zanechte nám e-mail a budeme vás 1x měsíčně informovat o nově zlevněných knihách.