C. G. Jung - Život v knihách

Sonu Shamdasani
Obálka knihy C. G. Jung - Život v knihách

Čtyři roky po vydání Jungovy Červené knihy vydalo nakladatelství Norton obsáhlý ilustrovaný komentář k Jungově životopisu na pozadí jeho četby. Kniha vychází z unikátních dosud nezveřejněných Jungových rukopisů a z faksimile knih z Jungovy knihovny, které zakladatele hlubinné psychologie provázely po celý jeho tvůrčí život a které mu byly inspirací při promýšlení psychologických a filozofických koncepcí. Znovu se setkáme s ukázkami z tzv. Černých knih a z Červené knihy, s knihami, které Junga vedly ke studiu nevědomí, s texty gnostickými a alchimistickými i s klasickými rukopisy orientální moudrosti.

Roku 1912 si Jung o své četbě poznamenal: „Kdyby se snad stalo, že by všechny tradice světa zmizely jako mávnutím proutku, celou mytologii a historii náboženství by znovu vytvořily nové generace.“

Sonu Shamdasani (1962) je editorem Jungovy Červené knihy (Portál, 2009), autorem několika biografických prací o C. G. Jungovi. Působí v Londýně, kde na několika univerzitách přednáší dějiny psychologie.

Původní cena: 1055,- Kč
Nová cena: 735,- Kč

Chci knihu koupit:
Nakladatel: Portál
Překlad: Pavel Kolmačka
vázaná, 224 stran

Kategorie: Krásná literatura

Recenze v médiích:

Jungova červená knihovna

LIDOVÉ NOVINY, Lukáš Blinka, 1.2.2014

(...) Nejčerstvěji se zdejší čtenáři dočkali překladu reprezentativní publikace C. G. Jung - Život v knihách. A řekněme rovnou, že je to dílo svým způsobem klíčové. (...) Shamdasani není profesionálním životopiscem, ale profesorem historie vědy a lékařství. Jeho vhled je tedy jedinečný. Opouští kupříkladu mýtus centrality Freuda v Jungově psychologii. A zdálo by se, že opouští i okouzlení Jungovou osobností, které je leitmotivem většiny dosavadních myslitelových biografií. Jak název naznačuje, na Junga se autor dívá skrze knihy, které jej inspirovaly a z jejichž střípků vybudoval svůj originální pohled na svět a přístup k němu. Pakliže jaksi obecně tušíme, že pohled do duše intelektuála skrze police plné knih má svůj smysl, pak v případě Junga to platí dvojnásob.

O Zlevněných knihách

V síti vybraných knihkupectví najdete od 1. června 2008 pod značkou Zlevněné knihy kvalitní nabídku knih za atraktivní ceny. V nabídce najdete prózu i poezii, knihy naučné i pohádky pro děti, cestopisy i humorné knihy. Knihy jsou zlevněny o 30-70% a snížená cena platí do vyprodání zásob. Každý měsíc se nabídka rozšíří o dalších 10-20 zlevněných titulů.

Na těchto stránkách najdete seznam všech aktuálně zlevněných titulů, adresy knihkupectví, kde je možné knihy zakoupit a připravované zlevněné tituly, na které se můžete těšit. A když na stránkách zadáte váš e-mail, rádi Vás budeme o nově zlevněných knihách pravidelně informovat.

E-mail info

Zanechte nám e-mail a budeme vás 1x měsíčně informovat o nově zlevněných knihách.