Železnice / Od parních lokomotiv k vysokorychlostním vlakům

Franco Tanel
Obálka knihy Železnice

Velkoformátová obrazová publikace zpřítomňuje kouzlo železničních tratí. Popisuje dějiny železniční dopravy od dlážděných cest starověkého Říma přes první důlní dráhy v Anglii, luxusní transkontinentální expresy a zlatý věk páry po vysokorychlostní vlaky nové generace. Věnuje se inženýrským divům v podobě stavitelsky náročných horských drah i konstruktérským a designérským mistrovským dílům, kterými jsou nejelegantnější lokomotivy a vozy všech dob. Vedle toho přináší informace o tratích a vlacích, jež dnes slouží již jen cestování pro potěchu - především o slavném Orient Expresu. Kniha je poctou dopravnímu prostředku, který se nyní opět stále výrazněji hlásí o své místo na světě.

Původní cena: 499,- Kč
Nová cena: 249,- Kč

Chci knihu koupit:
Nakladatel: Slovart
Překlad: Jan M. Heller
vázaná, 327 stran

Kategorie: Odborná a technická literatura

Recenze v médiích:

Knihovna pro čtenáře vědeckopopulární literatury

MF DNES, grm, 4.7.2008
(...) "Projíždějící vlak dnes už sotva vzbudí nějakou větší pozornost. Pokládáme to za samozřejmost, stejně jako spoustu jiných věcí, jež se staly součástí každodenního života. Ale ještě před 200 lety způsobilo zrození železnice revoluci." Tak začíná o b r á z ková publikace, která zobrazuje kouzlo a tradici železničních tratí od prvních pokusů a vynálezů.

O Zlevněných knihách

V síti vybraných knihkupectví najdete od 1. června 2008 pod značkou Zlevněné knihy kvalitní nabídku knih za atraktivní ceny. V nabídce najdete prózu i poezii, knihy naučné i pohádky pro děti, cestopisy i humorné knihy. Knihy jsou zlevněny o 30-70% a snížená cena platí do vyprodání zásob. Každý měsíc se nabídka rozšíří o dalších 10-20 zlevněných titulů.

Na těchto stránkách najdete seznam všech aktuálně zlevněných titulů, adresy knihkupectví, kde je možné knihy zakoupit a připravované zlevněné tituly, na které se můžete těšit. A když na stránkách zadáte váš e-mail, rádi Vás budeme o nově zlevněných knihách pravidelně informovat.

E-mail info

Zanechte nám e-mail a budeme vás 1x měsíčně informovat o nově zlevněných knihách.