Černoch s bílým srdcem

Arthur Japin
Obálka knihy Černoch s bílým srdcem

V roce 1837 posílá panovník afrického kmene Ašantů svého syna a synovce holandskému králi Vilémovi I. jako zástavu, když s Holanďany uzavírá smlouvu, jíž umožňuje naverbování svých poddaných do nizozemské východoindické armády. Pro dva malé černošské prince se tak se dne na den zcela změní svět. A každý z nich se s tím vyrovnává po svém – jeden se usilovně snaží stát Evropanem a vytěsnit svou minulost, zatímco druhý zůstává tvrdošíjně věrný své africké identitě. Tragická osamělost obou hrdinů, která je v jejich novém životě všudypřítomná, jejich osud outsiderů, otázka vlastní lidské hodnoty a konflikt mezi touhou být sám sebou a snahou přizpůsobit se okolí jsou hlavní témata, jež autor na pozadí tohoto příběhu s rozvíjí. Činí tak s hlubokou empatií a nesmírnou lidskostí.

Původní cena: 399,- Kč
Nová cena: 159,- Kč

Chci knihu koupit:
Nakladatel: Vakát
Originální název: De zwarte met bet witte hart
Překlad: Veronika Havlíková
vázaná, 400 stran

Kategorie: Krásná literatura

Recenze v médiích:

Japin, Arthur: Černoch s bílým srdcem

iLiteratura, Lucie Smolka Fruhwirtová, 14.2.2013
Píše se únor 1837. Do Ašantské říše přijíždí velvyslanec nizozemského krále Viléma I. a uzavírá s panovníkem Ašantů smlouvu o dodávkách zlata a otroků. Na důkaz upevnění vztahů s sebou nizozemská výprava odváží také dva desetileté prince, jimž se má v Nizozemsku dostat patřičného vzdělání. Jejich osudy vyjadřují rozpor mezi zachováním vlastní identity a snahou přizpůsobit se.

O Zlevněných knihách

V síti vybraných knihkupectví najdete od 1. června 2008 pod značkou Zlevněné knihy kvalitní nabídku knih za atraktivní ceny. V nabídce najdete prózu i poezii, knihy naučné i pohádky pro děti, cestopisy i humorné knihy. Knihy jsou zlevněny o 30-70% a snížená cena platí do vyprodání zásob. Každý měsíc se nabídka rozšíří o dalších 10-20 zlevněných titulů.

Na těchto stránkách najdete seznam všech aktuálně zlevněných titulů, adresy knihkupectví, kde je možné knihy zakoupit a připravované zlevněné tituly, na které se můžete těšit. A když na stránkách zadáte váš e-mail, rádi Vás budeme o nově zlevněných knihách pravidelně informovat.

E-mail info

Zanechte nám e-mail a budeme vás 1x měsíčně informovat o nově zlevněných knihách.