Aby radost nezmizela / Pocta Magorovi

Monika Elšíková (ed.)
Obálka knihy Aby radost nezmizela

Sborník vzpomínek vznikl po náhlé smrti básníka, rebela a manažera Plastic People Ivana Martina Jirouse, který si odseděl v nejdrsnějších komunistických žalářích osm a půl let vězení. Vzpomínky na něj po jeho smrti napsali mj. Marta a Františka Jirousovy, Dáša Vokatá, Karel Schwarzenberg, Ladislav Heryán, Eva Tomková, Jiří Gruntorád, Vladimír Merta, Svatopluk Karásek, Eva Štolbová, Anna Irmanovová, Zbyněk Petráček, Jan Macháček, Vladimír Zavadil aj. Kniha je doplněna Jirousovými rukopisy, obsahuje také text zádušní mše Ladislava Heryána a soustrast Václava Havla.

Původní cena: 99,- Kč
Nová cena: 40,- Kč

Chci knihu koupit:
Nakladatel: Monika Vadasová-Elšíková
brožovaná, 176 stran

Kategorie: Historie

Recenze v médiích:

Elšíková, Monika (ed.): Aby radost nezmizela. Pocta Magorovi

iLiteratura, Markéta Kittlová, 22.2.2012
Sborník s názvem Aby radost nezmizela vznikl jako pocta nedávno zemřelému básníkovi Ivanu Martinu Jirousovi alias Magorovi, jedné z nejvýraznějších osobností českého undergroundu. Na sklonku minulého roku jej vydala Monika Elšíková a svými texty a fotografiemi do něj přispělo téměř třicet Magorových příbuzných, kamarádů a známých.

Pocta Magorovi: Jirous a jeho mystická růže

Ostatní, Robert Candra, 7.1.2012
(...) Sám jsem sborník otvíral s lehkou obavou, zda nepůjde pouze o kompilát skandálních alkoholových historek s Magorem v hlavní roli. První texty se sice ubírají právě tímto směrem, ale zanedlouho se objeví i vzpomínky dalších Jirousových blízkých, které tuto monumentální postavu nasvěcují z odlišných úhlů. Stránku po stránce se tak před čtenářem vynořuje i Jirous křehký a láskyplný, Jirous svérázný rodič, Jirous hluboce věřící, zkrátka Jirous, který nemusí jen za každou cenu provokovat vulgaritami, vrháním půllitrů či obnažováním se na veřejnosti. Není asi náhoda, že druhou, „intimnější", citovější podobu nezdolně autentického člověka a básníka zdůrazňují spíš vzpomínky psané ženami – ať už jde o partnerku z posledních let Dášu Vokatou, manželku Juliánu, dceru Františku či dlouhou řádku ženských přátel.

Knihu o Magorovi pokřtil kníže polibkem

Českobudějovický deník, Robert Gális, 3.1.2012

(...) Knihu Aby radost nezmizela sestavila a vydala Monika Vadasová-Elšíková. Součástí je i soustrast Václava Havla, kázání salesiánského kněze Ladislava Heryána, fotografie Ondřeje Němce a nevydané rukopisy Ivana Jirouse.
Vzpomínkou do sborníku přispělo více než třicet lidí, například Jirousovy děti, žena Juliána, evangelický kněz Sváťa Karásek, Petr Placák, Vladimír Merta, František Lízna nebo saxofonista Plastiků Vráťa Brabenec.

O Zlevněných knihách

V síti vybraných knihkupectví najdete od 1. června 2008 pod značkou Zlevněné knihy kvalitní nabídku knih za atraktivní ceny. V nabídce najdete prózu i poezii, knihy naučné i pohádky pro děti, cestopisy i humorné knihy. Knihy jsou zlevněny o 30-70% a snížená cena platí do vyprodání zásob. Každý měsíc se nabídka rozšíří o dalších 10-20 zlevněných titulů.

Na těchto stránkách najdete seznam všech aktuálně zlevněných titulů, adresy knihkupectví, kde je možné knihy zakoupit a připravované zlevněné tituly, na které se můžete těšit. A když na stránkách zadáte váš e-mail, rádi Vás budeme o nově zlevněných knihách pravidelně informovat.

E-mail info

Zanechte nám e-mail a budeme vás 1x měsíčně informovat o nově zlevněných knihách.