1989 / Pád východního bloku

Victor Sebestyen
Obálka knihy 1989

V roce 1989 došlo ve východní Evropě k vyvrcholení dlouhodobého procesu, který ve svém důsledku vedl k odtržení satelitních států od Sovětského svazu a k pádu východního bloku. Autor ve své rozsáhlé práci detailně rozebírá události, které tomuto předcházely, a to nejen v jednotlivých zemích východní Evropy (od polské Solidarity až po proces s Ceauşescem), ale i v jiných částech studenou válkou rozděleného světa.

Původní cena: 499,- Kč
Nová cena: 139,- Kč

Chci knihu koupit:
Nakladatel: Computer Press
brožovaná, 440 stran

Kategorie: Historie

Recenze v médiích:

Panorama revolucí 1989

A2, Štěpán Steiger, 29.8.2012
Kniha Victora Sebestyena 1989. Pád východního bloku je poměrně zdařilou kompilací, která může dobře posloužit jako úvodní vhled do událostí tohoto revolučního roku. Spíše než o práci odbornou jde o živě psanou novinařinu, která sice pracuje s archivními dokumenty i odbornou literaturou, ale sází především na popularizační podání. (...) "Osvobozující" příspěvek USA ke změně režimů ve střední a východní Evropě je tu tedy odhalen jako mýtus, jejž lze studiem i amerických dokumentů vyvrátit. Autor zřejmě, ač nehistorik, není jedním z oněch propagátorů dvojpolárního vidění světa v období studené války, a to je další přednost díla. Při vší věcnosti je proto kniha i zábavné čtení.

O Zlevněných knihách

V síti vybraných knihkupectví najdete od 1. června 2008 pod značkou Zlevněné knihy kvalitní nabídku knih za atraktivní ceny. V nabídce najdete prózu i poezii, knihy naučné i pohádky pro děti, cestopisy i humorné knihy. Knihy jsou zlevněny o 30-70% a snížená cena platí do vyprodání zásob. Každý měsíc se nabídka rozšíří o dalších 10-20 zlevněných titulů.

Na těchto stránkách najdete seznam všech aktuálně zlevněných titulů, adresy knihkupectví, kde je možné knihy zakoupit a připravované zlevněné tituly, na které se můžete těšit. A když na stránkách zadáte váš e-mail, rádi Vás budeme o nově zlevněných knihách pravidelně informovat.

E-mail info

Zanechte nám e-mail a budeme vás 1x měsíčně informovat o nově zlevněných knihách.