Země prokletých

Liliana Lazar
Obálka knihy Země prokletých

Děj se otevírá legendou o Lví jámě, v jejíž hlubině zůstaly od 18. století kosti tureckých dobyvatelů. Ty se podle legendy vynořují na povrch, což ale nebrání mladým zamilovaným párům, aby toto místo vyhledávaly ke zvýšení sexuálního zážitku. Vesnice Slobozia, obehnaná temnými a hlubokými lesy, je ovšem sama ponořena do úzkostných pověstí, v lesech se totiž mají potulovat přízraky moroi.
Prokleté místo, zmítané předsudky a dávnými démony, se ale stává prostorem nových dramat a násilností, které ovšem nesouvisí pouze s dávnými pověstmi a pohádkami. Na stránkách tohoto magického románu potkává čtenář otcovraha, jenž se promění ve světce; režimem pronásledovaného kněze, utíkajícího před perzekucí do hlubin lesa a své víry.
Země prokletých (Terre des affranchis, Ga?a 2009) je na pomezí toho nejlepšího od Brama Stopera a Barbeyho d´Aurevillyho.
Prvotina mladé rumunské autorky, psaná francouzsky, vyvolala po svém vydání velký zájem a byla oceněna Télérama-France Culture 2009. Slavný francouzský spisovatel a nositel Nobelovy ceny za literaturu J. M. G. Le Clézio označil knihu za „jeden z nejoriginálnějších románů posledních let“.
O rok později získala Lazarová další ocenění: Prix Premi?re 2010 des auditeurs de la RTBF, Le Prix 2009 des lecteurs de l'Armiti?re, librairie rouennaise, Prix du Premier Roman de l'Université d'Artois, je rovněž laureátkou Prix des cinq continents de la francophonie, držitelkou Prix de l'algue d'or 2010 a Prix Soroptimist de la Romanci?re Francophone.

Původní cena: 298,- Kč
Nová cena: 78,- Kč

Chci knihu koupit:
Nakladatel: Jota
Originální název: Terre des affranchis
Překlad: Veronika Dufková
vázaná, 182 stran

Kategorie: Krásná literatura

Recenze v médiích:

Lazar, Liliana: Země prokletých 2

iLiteratura, Petr Nagy, 30.9.2012
Země prokletých se pokouší v sobě skloubit hrubou fresku novodobých rumunských dějin s intimním obrazem odlehlé venkovské komunity a fantaskní podobenství o vině a vykoupení s komorním detektivním příběhem, což sice ve výsledku nabízí vícero možných způsobů čtení, avšak zřetelné švy mezi jednotlivými prvky této ambiciózní mozaiky jí poněkud ubírají na čtivosti.

Lazar, Liliana: Země prokletých

iLiteratura, Martina Siwek Macáková, 26.9.2012
Rumunská spisovatelka Liliana Lazarová je autorka jediného románu, získala za něj však řadu ocenění. Ačkoli pochází z rumunské Moldávie, Zemi prokletých napsala francouzsky – místo děje i nálada románu jsou ovšem stejně temné a čarovné jako prostředí zrodu legendy o Drákulovi.

O Zlevněných knihách

V síti vybraných knihkupectví najdete od 1. června 2008 pod značkou Zlevněné knihy kvalitní nabídku knih za atraktivní ceny. V nabídce najdete prózu i poezii, knihy naučné i pohádky pro děti, cestopisy i humorné knihy. Knihy jsou zlevněny o 30-70% a snížená cena platí do vyprodání zásob. Každý měsíc se nabídka rozšíří o dalších 10-20 zlevněných titulů.

Na těchto stránkách najdete seznam všech aktuálně zlevněných titulů, adresy knihkupectví, kde je možné knihy zakoupit a připravované zlevněné tituly, na které se můžete těšit. A když na stránkách zadáte váš e-mail, rádi Vás budeme o nově zlevněných knihách pravidelně informovat.

E-mail info

Zanechte nám e-mail a budeme vás 1x měsíčně informovat o nově zlevněných knihách.