Axolotl roadkill

Helene Hegemann
Obálka knihy Axolotl roadkill

Deník šestnáctileté Mifti z Berlína, která žije s nevlastními sourozenci, nechodí do školy, bere drogy, spí s každým, kdo je po ruce… Syrová výpověď o pohrdání generací rodičů, do které vplynuly maily, intimní esemesky, texty z blogů, útržky rozhovorů. Kontroverzní debut nyní osmnáctileté autorky vyjde ve dvaceti zemích.

Původní cena: 229,- Kč
Nová cena: 19,- Kč

Chci knihu koupit:
Nakladatel: Odeon
brožovaná, 192 stran

Kategorie: Krásná literatura

Recenze v médiích:

Hegemann, Helene: Axolotl roadkill

iLiteratura, Eva Dobrovolná, 16.5.2011
Vyrostla jsem divoká a divoká chci zůstat. Jsou tři v noci a moje utancované tělo sedí v taxíku k smrti ponořené do role oběti. Řidič vypráví o synovi, který se po deseti letech rozešel se ženou, a o vlastní ženě, která mu zahýbá, a o bohu, k němuž má údajně docela dobrý vztah. Proto taky odpouští teploušům, že jsou teplí, protože za to vlastně nemůžou. Mám horečku, problémy s koordinací, v přehřáté krvi jedno promile a už poněkolikáté jsem si domluvila schůzku na místě, kde vládne absolutní opo

Hegemann, Helene: Axolotl roadkill

iLiteratura, Eva Dobrovolná, 16.5.2011
Axolotl roadkill, románový debut mladé autorky Helene Hegemann, si v Německu získal nemalou pozornost. Nejprve už při vydání a později znovu, když se stal zdrojem značné kontroverze a mezi literárními kritiky rozpoutal vášnivou debatu. I přes autorčin věk ovšem to, co někteří považovali za závratný start kariéry, nebylo vlastně ani tak startem. Helene Hegemann se psaní začala věnovat už ve třinácti letech, kdy se po smrti své matky přestěhovala k otci do Berlína. Nejdříve psala internetový blog.

Hegemann, Helene: Axolotl roadkill

iLiteratura, Jitka Nešporová, 6.5.2011
Helene Hegemann (nar. 1992) vyrůstala do svých třinácti let v Bochumi. Po smrti matky se přestěhovala k otci do Berlína, který působil jako šéfdramaturg divadelní scény Volskbühne. Helene začala psát. Ve čtrnácti napsala filmový scénář Torpedo, v patnácti první divadelní hru Ariel 15, v sedmnácti román Axolotl Roadkill. Třikrát variace na stejné téma, třikrát totéž autobiografické schéma: děvče, napůl sirotek, vydané všanc drsnému životu v Berlíně.

O Zlevněných knihách

V síti vybraných knihkupectví najdete od 1. června 2008 pod značkou Zlevněné knihy kvalitní nabídku knih za atraktivní ceny. V nabídce najdete prózu i poezii, knihy naučné i pohádky pro děti, cestopisy i humorné knihy. Knihy jsou zlevněny o 30-70% a snížená cena platí do vyprodání zásob. Každý měsíc se nabídka rozšíří o dalších 10-20 zlevněných titulů.

Na těchto stránkách najdete seznam všech aktuálně zlevněných titulů, adresy knihkupectví, kde je možné knihy zakoupit a připravované zlevněné tituly, na které se můžete těšit. A když na stránkách zadáte váš e-mail, rádi Vás budeme o nově zlevněných knihách pravidelně informovat.

E-mail info

Zanechte nám e-mail a budeme vás 1x měsíčně informovat o nově zlevněných knihách.