Amberville

Tim Davys
Obálka knihy Amberville

Kombinace pohádky pro děti a drsné školy Raymonda Chandlera, Dashiella Hammetta či Rosse MacDonalda. Jednoho dne Erika Medvěda navštíví majitel kasina Nicholas Holub, jeho někdejší chlebodárce. Předloží Medvědovi lákavou nabídku: Holubovo jméno figuruje na seznamu smrti a Medvěd má seznam najít a jméno vyškrtnout, jinak si Holubovy gorily pohrají s jeho přítelkyní Emmou Ramlicí. Začátek gangsterky jako z učebnice – až na to, že Medvěd, Holub i Emma jsou plyšáci. Jelikož s Holubem není legrace, dá Erik dohromady „starou partu“ – Sama Gazelu, Hada Marka a Tom-Toma Vránu. S nimi pak pátrá po seznamu smrti, o němž nikdo ani vlastně neví, jestli vůbec existuje. Po celou dobu zůstává nezodpovězená otázka, jak to autor s plyšáky vlastně myslel: Jsou jako ti v animovaném filmu, kteří se pohybují sami od sebe, nebo si za románem máme představit ruku třeba dospívajícího dítěte, které plyšáky vodí a jednotlivé scény s nimi hraje? Amberville je zábavné, neotřelé a čtivé dílko, které potěší nejen fanoušky drsné školy. ••• Tim Davys je pseudonym. Autor, údajně známá a veřejně činná osoba, napsal román švédsky a jde o jeho debut. Práva byla prodána do více než dvaceti zemí.

Původní cena: 279,- Kč
Nová cena: 49,- Kč

Chci knihu koupit:
Nakladatel: Odeon
Originální název: Amberville
Překlad: Robert Novotný
vázaná, 304 stran

Kategorie: Krásná literatura

Recenze v médiích:

Amberville

Hospodářské noviny, Michal Jareš, 18.2.2010
(...) Švédský autor vystupující pod pseudonymem Tim Davys napsal v roce 2007 knihu Amberville jako svůj debut a do budoucna chce dotvořit volnou tetralogii, která by se měla odehrávat ve čtyřech čtvrtích Mollisan Townu. Od autora bylo skvělým tahem, když zasadil do dnešního velkoměsta takto "nepatřičné" hrdiny. Nápad navíc rozvíjí dál a podobně jako v bajce ukazuje, že zvířata chovající se jako lidé jsou schopna všeho: sadismu, nenávisti, zrady, šílenství, ale i drsných promluv, gest, lásky a víry. (...) Přesnější by asi bylo hovořit o thrilleru s výraznými sociálními prvky a morálním podtextem, ale v takovém případě by byla kniha neprodejná a předem označena za intelektuálskou. Amberville také takový je. Ovšem díky autorovu způsobu vyprávění jde o knihu vlastně rovněž nenáročnou, jakoby oddechovou. Tváří se jinak, než ve skutečnosti je, což je případ i samotných plyšových hrdinů. Ostatně Davysovi se skrytí skutečnosti asi nejlépe podařilo v tom, že nám vlastně nedochází - nebo na to pořád zapomínáme -, že hrdinové jsou plyšoví.

Davys, Tim: Amberville

iLiteratura, Marie Voslářová, 16.12.2009
Zasadit detektivní příběh, který se údajně dá přiřadit k žánru tzv. drsné školy, do pestrobarevného fantastického světa obývaného plyšáky, zní docela praštěně. Na druhou stranu tento nápad vyvolává očekávání a zvědavost...

Davys, Tim: Amberville

iLiteratura, Robert Novotný, 21.10.2009
Na dveře bytu Erika Medvěda a Emmy Ramlice na cihlově červené Uxbridge Street jednoho časného dopoledne na konci dubna někdo zabušil. Ranní déšť ustal, vítr se utišil a nad Mollisan Townem znovu svítilo slunce.

Davys, Tim: Amberville

iLiteratura, Helena Stiessová, 21.10.2009
Barva střídá barvu, fialové, žluté, modré kostky domů tvoří celé dlouhé ulice. Jedna z kostek představuje cukrárnu a u kavárenského stolku před růžovým domem sedí na židličce plyšový medvídek.

O Zlevněných knihách

V síti vybraných knihkupectví najdete od 1. června 2008 pod značkou Zlevněné knihy kvalitní nabídku knih za atraktivní ceny. V nabídce najdete prózu i poezii, knihy naučné i pohádky pro děti, cestopisy i humorné knihy. Knihy jsou zlevněny o 30-70% a snížená cena platí do vyprodání zásob. Každý měsíc se nabídka rozšíří o dalších 10-20 zlevněných titulů.

Na těchto stránkách najdete seznam všech aktuálně zlevněných titulů, adresy knihkupectví, kde je možné knihy zakoupit a připravované zlevněné tituly, na které se můžete těšit. A když na stránkách zadáte váš e-mail, rádi Vás budeme o nově zlevněných knihách pravidelně informovat.

E-mail info

Zanechte nám e-mail a budeme vás 1x měsíčně informovat o nově zlevněných knihách.