AntiRatzinger / Protipapežský pamflet

Obálka knihy AntiRatzinger

Kniha vyšla anonymně v Itálii. Okamžitě tu způsobila poprask a zařadila se mezi bestsellery. Analyzuje a kritizuje Ratzingerovu politiku a názory, např. na potraty, antikoncepci, sexuální zneužívání v církvi atd. První část spisu sleduje Ratzingerovu cestu k moci (od jeho příjezdu do Říma v roce 1981 až po jeho první encykliku v lednu 2006) a sleduje také kořeny jeho myšlenkového světa, včetně zkušenosti v Hitlerjugend. Druhá část (Contro Ratzinger 2.0), která charakterem připomíná Voltairovy hanopisy, se ve snaze představit a zesměšnitpravověrnost tvrdých Ratzingerových apologetů zaměřuje i na vedlejší příběhy, jež jsou jen zdánlivě bezvýznamné. V první části je argumentace filozofičtější, v druhé části je hlavní zbraní autora ironie.Jde o inteligentní expozé k pochopení vůdce více než miliardy katolíků.

Původní cena: 269,- Kč
Nová cena: 29,- Kč

Chci knihu koupit:
Nakladatel: Grimmus
brožovaná, 200 stran

Kategorie: Filozofie a náboženství

Recenze v médiích:

Antiratzinger: protipapežský pamflet

iLiteratura, Jan Lukavec, 23.9.2009
Dávno pryč jsou ty doby, kdy u nás hojně vycházely ohnivé proticírkevní a protináboženské polemiky a pamflety: jestliže do roku 1938 vydala Volná myšlenka 363 publikací, v celém období následujícím roce 1989 už to byly jen knihy dvě...

AntiRatzinger. Protipapežský pamflet.

Literární noviny, im, 21.9.2009
(...) Pamflet autorovi umožňuje být břitký a výsměšný, umožňuje interpretaci faktů volnou literární cestou. A italský anonym těchto možností bohatě využívá. Například nechá představitele všech monoteistických náboženství mezi sebou vést pomyslnou e-mailovou korespondenci. První část knihy zkoumá instrukce, přednášky a výroky, které někdejší mnichovský arcibiskup, vydal a proslovil od příchodu do Říma (kde se roku 1981 stal prefektem Kongregace pro nauku víry, historicky navazující na inkvizici) až po jeho první papežskou encykliku z ledna 2006. (...) Rostoucí vliv Benedikta XVI. je anonymnímu autorovi symptomem závažného kulturního zchudnutí, epidemického smutku a rostoucí nedůvěry v to, co člověk je a dokáže. V tomto smyslu je poselství pamfletu AntiRatzinger (v originálním vydání nazvaném ještě důrazněji - Contra Ratzinger/Proti Ratzingerovi) víc než naléhavé.

Vychází pamflet proti papeži

MF DNES, Alice Horáčková, 3.9.2009
(...) Jako většina hanopisců je i tento ironicky neuctivý a už na začátku nenechá nikoho na pochybách. V úvodu doporučuje, že pamflet je "vhodný jako výklad, nutný jako sebeobrana". Kniha se tematicky člení do dvou částí: ta první se zastavuje u klíčových okamžiků Ratzingerovy kariéry, ta druhá je volnější úvahou na téma papež, náboženství a svět. (...) "Téma je provokativní, ale ničeho se neobáváme," říká nakladatel Roman Schmidt. Podle Schmidta není Antiratzinger vulgární knihou, ale břitkou, jízlivou analýzou papežových projevů, kritikou jeho vztahu k islámu, potratům a antikoncepci. "Myslím si, že v posledních letech tu panuje zbytečná úcta k autoritám," dodává nakladatel.

O Zlevněných knihách

V síti vybraných knihkupectví najdete od 1. června 2008 pod značkou Zlevněné knihy kvalitní nabídku knih za atraktivní ceny. V nabídce najdete prózu i poezii, knihy naučné i pohádky pro děti, cestopisy i humorné knihy. Knihy jsou zlevněny o 30-70% a snížená cena platí do vyprodání zásob. Každý měsíc se nabídka rozšíří o dalších 10-20 zlevněných titulů.

Na těchto stránkách najdete seznam všech aktuálně zlevněných titulů, adresy knihkupectví, kde je možné knihy zakoupit a připravované zlevněné tituly, na které se můžete těšit. A když na stránkách zadáte váš e-mail, rádi Vás budeme o nově zlevněných knihách pravidelně informovat.

E-mail info

Zanechte nám e-mail a budeme vás 1x měsíčně informovat o nově zlevněných knihách.