Dech, duch a duše češtiny

Pavla Loucká
Obálka knihy Dech, duch a duše češtiny

Jedině čtenáři bystrého ducha se dokážou dotknout duše jazyka; jedině čtenáři s vnímavou duší dokážou zaslechnout, jak čeština dýchá - a právě pro takové čtenáře je napsaná kniha Pavly Loucké. Autorka v ní vtipným svěžím a neotřelým způsobem zúročuje letité zkušenosti s psaním o jazyce (od 90. let píše jazykové sloupky pro časopis Vesmír): čtivě vypráví o historickém vývoji češtiny, s pochopením i sarkastickým nadhledem komentuje její současnou situaci a zamýšlí se i nad její budoucností. To vše kongeniálně doplňují nádherné ilustrace Zdeňka Mézla, českého mistra dřevorytu. Kniha tak pobaví a potěší nejen dospívající, ale i dospělé čtenáře - a může posloužit i jako krásný, reprezentativní dárek.

Původní cena: 199,- Kč
Nová cena: 60,- Kč

Chci knihu koupit:
Nakladatel: Albatros
Ilustrace: Zdeněk Mézl
vázaná, 200 stran

Kategorie: Jazyky

Recenze v médiích:

Čím dýchá čeština, aby neztratila ducha

Pražský deník, Petr Kovařík, 21.6.2008
(...) Zabývá se vznikem lidových rčení či jmen, pojmenováními starých řemesel, ale také problematikou současné češtiny. A pro zvláště hravé čtenáře připojila na závěr několik her - s asociacemi, s příslovími, s lidovým rčením, s počtem slabik, s čárkou, s mudrcem, na zvířecí počty. Hravost knihy podtrhují i rozmarné ilustrace Zdeňka Mézla, které nejednou vtipně dokresluj í témata kapitol.

O Zlevněných knihách

V síti vybraných knihkupectví najdete od 1. června 2008 pod značkou Zlevněné knihy kvalitní nabídku knih za atraktivní ceny. V nabídce najdete prózu i poezii, knihy naučné i pohádky pro děti, cestopisy i humorné knihy. Knihy jsou zlevněny o 30-70% a snížená cena platí do vyprodání zásob. Každý měsíc se nabídka rozšíří o dalších 10-20 zlevněných titulů.

Na těchto stránkách najdete seznam všech aktuálně zlevněných titulů, adresy knihkupectví, kde je možné knihy zakoupit a připravované zlevněné tituly, na které se můžete těšit. A když na stránkách zadáte váš e-mail, rádi Vás budeme o nově zlevněných knihách pravidelně informovat.

E-mail info

Zanechte nám e-mail a budeme vás 1x měsíčně informovat o nově zlevněných knihách.