Bouřky / Příběh Karoliny Světlé a Jana Nerudy

Obálka knihy Bouřky

První úplná edice dochovaných dopisů korespondence Karoliny Světlé s její sestrou Sofií Podlipskou, s přítelkyní Marií Němečkovou a s Janem Nerudou z období od dubna do září roku 1862. Dopisy podávají svědectví především o vztahu, který se rozvíjel mezi Světlou a Nerudou. Milostné listy Nerudovy zveřejňujeme tak, jak se uchovaly, tedy v opisech, které Světlá zasílala své sestře. Neruda se v nich vyznává z hlubokého citu. Naproti tomu Světlá chce být Nerudovi spíš přísnou vychovatelkou a je rozhodnutá ho „napravit“. Rozvíjející vztah obou hlavních protagonistů skončil tragicky – indiskrecí důvěrnice Karoliny Světlé se dopisy dostaly do rukou jejího manžela. Neruda musel vrátit dopisy, které dostal, a Světlá byla přinucena se zavázat, že si s ním již do své smrti nevymění ani slůvko.

Původní cena: 159,- Kč
Nová cena: 49,- Kč

Chci knihu koupit:
Nakladatel: Pistorius & Olšanská
vázaná, 162 stran

Kategorie: Krásná literatura

Recenze v médiích:

[výběr-knihy]

PRÁVO, grm, 12.7.2007
(...) Zahrnuje krátké období roku 1862, před tím, než Světlou jejímu manželovi Mužákovi zřejmě práskla jedna ze závistivých známých, a je doplněn studií Dagmar Mocné Zpráva o zachraňování básníků v Čechách. Upozorňuje v ní samozřejmě na problém: dopisy se dochovaly pouze v opisech, z nich první konvolut korespondence vydala v roce 1912 neteř Světlé Anežka Čermáková-Sluková. Ale i rekonstrukce má svou cenu a cosi z té dávné doby oživuje.

O Zlevněných knihách

V síti vybraných knihkupectví najdete od 1. června 2008 pod značkou Zlevněné knihy kvalitní nabídku knih za atraktivní ceny. V nabídce najdete prózu i poezii, knihy naučné i pohádky pro děti, cestopisy i humorné knihy. Knihy jsou zlevněny o 30-70% a snížená cena platí do vyprodání zásob. Každý měsíc se nabídka rozšíří o dalších 10-20 zlevněných titulů.

Na těchto stránkách najdete seznam všech aktuálně zlevněných titulů, adresy knihkupectví, kde je možné knihy zakoupit a připravované zlevněné tituly, na které se můžete těšit. A když na stránkách zadáte váš e-mail, rádi Vás budeme o nově zlevněných knihách pravidelně informovat.

E-mail info

Zanechte nám e-mail a budeme vás 1x měsíčně informovat o nově zlevněných knihách.