Předkonec

Viola Fischerová
Obálka knihy Předkonec

Fischerové volný verš, oproštěný do nejúspornější podoby a mající vytříbený smysl pro zvukovou stránku, propůjčuje její tragické elegičnosti znak životní autentičnosti, jíž promlouvá každá skutečná poezie.

Původní cena: 199,- Kč
Nová cena: 99,- Kč

Chci knihu koupit:
Nakladatel: Fra
brožovaná, 76 stran

Kategorie: Krásná literatura

Recenze v médiích:

Jaké to je, být cizí na zemi

A2, Jan Štolba, 25.6.2008
(...) Předkonec, titul předposlední sbírky Violy Fischerové, knížky útlé a střídmé, avšak zasvěcené věcem nejtěžším, nejbolestnějším, věcem nepochopitelně a krutě " jedinečným" v tom smyslu, že k nim nelze získat ten jediný pravý klíč, lze je jen sdílet s ostatními jako tušení, dohady, obavy, nikoli jako vlastní zkušenost. Předkonec - tam jsme ještě spolu. Koncem projde už každý sám.

Fischerová, Viola: Předkonec

iLiteratura, Jaroslav Med, 22.12.2007
Básnická tvorba Violy Fischerové má od počátku (její prvotina Zádušní básně za Pavla Buksu vyšla až v roce 1993) charakter osobní konfese, v níž se od subjektivních prožitků míří k nadosobnímu cíli básnické výpovědi.

Fischerová, Viola: Předkonec

iLiteratura, Viola Fischerová, 17.12.2007
V moři se vznášejí / bílé růžové fialové / květiny // Kdo se jich dotkne / najde ve vodě oheň...

Fischerová, Viola: Předkonec

iLiteratura, Karel Kolařík, 17.12.2007
Básnický jazyk Violy Fischerové, opět střídmý a soustředěný k slovu, překračuje meditativní ladění konkrétní obrazností, syrovou a leckdy až civilní mluvou, která se výrazně uplatňuje při portrétování umírajících a vykreslení jejich pokojů.

MINIRECENZE

LIDOVÉ NOVINY, oh|OH, 21.6.2007
(...) Její nejnovější sbírka je dosud jedním z nejvýraznějších básnických titulů tohoto roku. Autorka v ní skládá jakýsi katalog "předkonce", tedy života starých lidí. Téma dnes téměř nepopulární - všichni jsme stále mladí, a když už někdo starý je, strčí se často do pečovatelského domu, aby nekazil pohodu. Básně Violy Fischerové jsou mikropříběhy, dokumenty o tomto "životě po životě": "Bráníte se/ Ty verše jsou kruté// Bráním se/ Jde o bilanci/ a účet// Je lepší vědět."
HODNOCENÍ LN ****

O Zlevněných knihách

V síti vybraných knihkupectví najdete od 1. června 2008 pod značkou Zlevněné knihy kvalitní nabídku knih za atraktivní ceny. V nabídce najdete prózu i poezii, knihy naučné i pohádky pro děti, cestopisy i humorné knihy. Knihy jsou zlevněny o 30-70% a snížená cena platí do vyprodání zásob. Každý měsíc se nabídka rozšíří o dalších 10-20 zlevněných titulů.

Na těchto stránkách najdete seznam všech aktuálně zlevněných titulů, adresy knihkupectví, kde je možné knihy zakoupit a připravované zlevněné tituly, na které se můžete těšit. A když na stránkách zadáte váš e-mail, rádi Vás budeme o nově zlevněných knihách pravidelně informovat.

E-mail info

Zanechte nám e-mail a budeme vás 1x měsíčně informovat o nově zlevněných knihách.