Arsemid

Ivan M. Havel
Obálka knihy Arsemid

Druhé vydání podivné a literárně obtížně zařaditelné feérie, napsané v r. 1957, je oproti prvnímu vydání z r. 1997 podstatně rozšířeno. Kniha vypráví o Arsemidovi - posledním žijícím potomkovi záhadného říčního tvora Gamona. Knížku doprovázejí autorovy kresby.

Původní cena: 160,- Kč
Nová cena: 49,- Kč

Chci knihu koupit:
Nakladatel: KANT
vázaná, 56 stran

Kategorie: Krásná literatura

Recenze v médiích:

Neznámé arcidílo Ivana M. Havla

Přítomnost, Viktor Šlajchrt, 14.2.2017

(...) Dvanáct nových obrazů připojil k Arsemidovi šestapadesátiletý v roce 1994, osm v roce 2004 a deset loni, kdy mu zbývaly dva roky do osmdesátky. Tak urputná věrnost výtvoru z jinošských let je v dějinách literatury ojedinělá, avšak ještě podivuhodnější je celistvé vyznění poslední verze. Zestárlý učenec jako by s někdejším teenagerem sdílel nejen původní koncepci, ale také způsob uvažování a osobitou poetiku, jež umožňuje volně propojovat popisy snových scenérií s útržky podivných dějů, rozhovorů a filosofických úvah. (...) Krátce řečeno: mladičký autor zde v imaginativní rovině rekonstruuje niterné zážitky svého dětství a mládí, potýká se s nesmyslností reality a nakonec nechává svého hrdinu odejít do světa, aby tam hledal sebe sama.

Recenze Na rubu

Tvar, Petr Král, 17.11.2016

(...) stačí přitom do Arsemida nahlídnout, aby bylo zřejmé, že v něm jde o skutečné dobrodružství, ukotvené i v osobitém jazyce. (...) Vzdor tomu, že je plná literárních odkazů (a dovádí nakonec svou jazykovou "ozvláštněnost" až ke konfrontaci se "zaumnými"' texty Ivana Wernische), uniká Havlova kniha svou nezávislostí i z literatury , kterou propojuje s hravou tvorbou myšlenkových (teoretických) modelů: tou, jež nese i další autorovo dílo, korespondenci s Michalem Ajvazem nebo pozoruhodný text ze sborníku vydaného předloni k Havlovým pětasedmdesátinám (Protázky a odvety, Nakladatelství Lidové noviny). Ještě nejspíš by se možná všechny tyto svazky daly charakterizovat pojmem zvláštní ankety o skutečnosti, založené na zjištění fatální neurčenosti -nebo „vůle" ve smyslu ne zcela utaženého nýtu - v její struktuře a potřebě odtud opakovaně zkoumat jeji soudržnost.

O Zlevněných knihách

V síti vybraných knihkupectví najdete od 1. června 2008 pod značkou Zlevněné knihy kvalitní nabídku knih za atraktivní ceny. V nabídce najdete prózu i poezii, knihy naučné i pohádky pro děti, cestopisy i humorné knihy. Knihy jsou zlevněny o 30-70% a snížená cena platí do vyprodání zásob. Každý měsíc se nabídka rozšíří o dalších 10-20 zlevněných titulů.

Na těchto stránkách najdete seznam všech aktuálně zlevněných titulů, adresy knihkupectví, kde je možné knihy zakoupit a připravované zlevněné tituly, na které se můžete těšit. A když na stránkách zadáte váš e-mail, rádi Vás budeme o nově zlevněných knihách pravidelně informovat.

E-mail info

Zanechte nám e-mail a budeme vás 1x měsíčně informovat o nově zlevněných knihách.