Patagonský expres

Luis Sepúlveda
Obálka knihy Patagonský expres

Patagonský expres nás odváží do míst, kde žijí občas bizarní, ale čistí lidé, pro něž je dobrodružství přirozenou součástí života. Mezi nimi se seznamujeme se starým mořeplavcem, který v chilských fjordech věčně hledá chimérickou loď, gauči, kteří pořádají mistrovství Patagonie v tlučení hubou, anglickým cestovatelem, jehož knížky znají i čeští čtenáři, slovinským exulantem, který objevil ozónovou díru, i spisovatelem samotným, který miluje konec světa.
Patagonský expres je reportáž z cesty nikam a přece po celém světě, cesty v několika epizodách a přece na celý život, cesty za splněním jednoho velikého slibu…

Původní cena: 225,- Kč
Nová cena: 149,- Kč

Chci knihu koupit:
Nakladatel: Julius Zirkus
Originální název: Patagonia Express
Překlad: Jan Mattuš
vázaná, 204 stran

Kategorie: Krásná literatura

Recenze v médiích:

Sepúlveda, Luis: Patagonský expres

iLiteratura, Daniel Nemrava, 30.6.2005
Edice Artigas nakladatelství Julius Zirkus se zaměřuje výhradně na hispanoamerické autory, a to jak na zavedené klasiky, tak na prakticky neznámé spisovatele, což

Sepúlveda, Luis - Patagonský expres

Knihovnice.cz, BoboKing, 4.3.2005
(...) Patagonský expres se od předešlých děl liší žánrově, ale v žádném případě kvalitou. Společným prvkem celé jeho tvorby je láska a obdiv k rodnému kraji a zemi Chile a její neobyčejně exotické Ohňové zemi. (...) Nejedná se o cestopis, jak bychom si představovali. Nepopisuje flóru , ani faunu, to je exotické jen pro nás. Jeho zajímá život zdejších lidí, jejich každodenní boj o život v zemích, které v tehdejší době měly nestabilní politické systémy založené na tom, kdo má více zbraní a vojáků. (...) Není co více dodávat, jen doufat, že se ještě někdy dočkáme dalšího díla Luise Sepúlvedy.

O Zlevněných knihách

V síti vybraných knihkupectví najdete od 1. června 2008 pod značkou Zlevněné knihy kvalitní nabídku knih za atraktivní ceny. V nabídce najdete prózu i poezii, knihy naučné i pohádky pro děti, cestopisy i humorné knihy. Knihy jsou zlevněny o 30-70% a snížená cena platí do vyprodání zásob. Každý měsíc se nabídka rozšíří o dalších 10-20 zlevněných titulů.

Na těchto stránkách najdete seznam všech aktuálně zlevněných titulů, adresy knihkupectví, kde je možné knihy zakoupit a připravované zlevněné tituly, na které se můžete těšit. A když na stránkách zadáte váš e-mail, rádi Vás budeme o nově zlevněných knihách pravidelně informovat.

E-mail info

Zanechte nám e-mail a budeme vás 1x měsíčně informovat o nově zlevněných knihách.