Umění ztrácet

Elizabeth Bishopová
Obálka knihy Umění ztrácet

Básně Elizabeth Bishopové (1911–1979), jedné z nejvýznamnějších osobností americké poezie 20. stol., vycházejí česky poprvé. Jejich jemná ironická poetika je protipólem exaltované whitmanovské linie a představuje u nás málo známou, avšak zásadní polohu amerického básnictví. Výbor z básní a korespondence uspořádala a přeložila Mariana Housková.

Původní cena: 154,- Kč
Nová cena: 99,- Kč

Chci knihu koupit:
Nakladatel: Fra
Originální název: The Complete Poems 1927-1979. One Art
Překlad: Mariana Housková
brožovaná, 116 stran

Kategorie: Krásná literatura

Recenze v médiích:

Bishop, Elizabeth: Umění ztrácet (in LIterární noviny)

iLiteratura, Pavel Šidák, 14.3.2005
Elizabeth Bishopová je jednou z nejdůležitějších básnířek americké literatury 20. století, držitelka Pulitzerovy ceny za r. 1956, je v Čechách téměř neznámá.

Bishop, Elizabeth: Umění ztrácet

iLiteratura, Ladislav Nagy, 14.3.2005
Přinejmenším v angličtině patří Elizabeth Bishopová k nejvýznamnějším básníkům druhé poloviny dvacátého stoletípřinejmenším v angličtině patří Elizabeth Bishopová k nejvýznamnějším básníkům druhé poloviny dvacátého století.

Bishop, Elizabeth: Umění ztrácet

iLiteratura, Mariana Housková, 14.3.2005
Elizabeth Bishopová patří ke generaci, která přichází po velkých básnících angloamerického modernismu, jako byl T. S. Eliot, Ezra Pound, William Carlos Williams, Wallace Stevens či Marianne Moorová.

O Zlevněných knihách

V síti vybraných knihkupectví najdete od 1. června 2008 pod značkou Zlevněné knihy kvalitní nabídku knih za atraktivní ceny. V nabídce najdete prózu i poezii, knihy naučné i pohádky pro děti, cestopisy i humorné knihy. Knihy jsou zlevněny o 30-70% a snížená cena platí do vyprodání zásob. Každý měsíc se nabídka rozšíří o dalších 10-20 zlevněných titulů.

Na těchto stránkách najdete seznam všech aktuálně zlevněných titulů, adresy knihkupectví, kde je možné knihy zakoupit a připravované zlevněné tituly, na které se můžete těšit. A když na stránkách zadáte váš e-mail, rádi Vás budeme o nově zlevněných knihách pravidelně informovat.

E-mail info

Zanechte nám e-mail a budeme vás 1x měsíčně informovat o nově zlevněných knihách.