Kvik pluje na jih

Richard Kubeš
Obálka knihy Kvik pluje na jih

V mrazivé zimě za polárním kruhem žije Kvik, rozpustilá alka, která se jednoho dne vypraví na dobrodružnou cestu na jih. Aby se vám Kvik na sněhobílých pláních neztratil, oblékli jsme ho do červeného svetru. Kvika vymyslel Richard Kubeš, který v roce 1946 vydal v Brně knihu Kvik pluje na jih. Na motivy původního vydání příběh pro děti nově převyprávěl Luděk Janda. Autorem barevných linorytů je výtvarník, grafik a mj. designér pražské zoologické zahrady Michal Cihlář.

Původní cena: 199,- Kč
Nová cena: 99,- Kč

Chci knihu koupit:
Nakladatel: Labyrint
vázaná, 112 stran

Kategorie: Pro děti a mládež

Recenze v médiích:

Kubeš, Richard; Janda, Luděk: Kvik pluje na jih (in LitN)

iLiteratura, Karel Brávek, 19.6.2004
Dnes již téměř nedostupnou knihu nakladatelského redaktora, překladatele a básníka, autora rozhlasových her a knih pro děti Richarda Kubeše Kvik pluje na jih převyprávěl Luděk Janda.

Kubeš, Richard; Janda, Luděk: Kvik pluje na jih

iLiteratura, Jovanka Šotolová, 6.6.2004
Nakladatelství Labyrint rozjelo novou ediční řadu, Raketa – knížky pro děti. Prvním počinem je kniha příběhů alky malé Kvika, pod níž jsou jako autoři podepsáni Richard Kubeš a Luděk Janda. Ilustrace jsou z dílny Michala Cihláře.

K přečtení

LIDOVÉ NOVINY, Hana Zahradníčková, 5.6.2004
(...) Pilotní svazek nové edice Raketa je nejen půvabným čtením pro děti, ale díky láskyplné grafické úpravě a Cihlářovým linorytům také krásnou knihou. Start se Raketě náramně podařil.

O Zlevněných knihách

V síti vybraných knihkupectví najdete od 1. června 2008 pod značkou Zlevněné knihy kvalitní nabídku knih za atraktivní ceny. V nabídce najdete prózu i poezii, knihy naučné i pohádky pro děti, cestopisy i humorné knihy. Knihy jsou zlevněny o 30-70% a snížená cena platí do vyprodání zásob. Každý měsíc se nabídka rozšíří o dalších 10-20 zlevněných titulů.

Na těchto stránkách najdete seznam všech aktuálně zlevněných titulů, adresy knihkupectví, kde je možné knihy zakoupit a připravované zlevněné tituly, na které se můžete těšit. A když na stránkách zadáte váš e-mail, rádi Vás budeme o nově zlevněných knihách pravidelně informovat.

E-mail info

Zanechte nám e-mail a budeme vás 1x měsíčně informovat o nově zlevněných knihách.