Einsteinovo řešení světa bez válek

Jiří Vančura
Obálka knihy Einsteinovo řešení světa bez válek

Příběh o tom, jak byla v uplynulém století hledána, nalézána, ztracena a znovu nalézána cesta ke všeobecnému míru. Portrét hraběnky Berty z Kinských, pozdější baronky Suttnerové předchází příběhu Alberta Einsteina. Toho autor bez nadsázky považuje za největší postavu hnutí, které pak bylo s oprávněnými rozpaky a skepsí nazýváno mírovým. Albert Einstein se stejným nadhledem, s nímž zkoumal a posuzoval zákony božské přírody, hledal a formuloval pravidla soužití mezi národy.Je čas Einsteinovu vizi světa bez válek zařadit do současných úvah. Toto poselství je, jak se ukazuje, stále aktuální.

Původní cena: 159,- Kč
Nová cena: 49,- Kč

Chci knihu koupit:
Nakladatel: Doplněk
brožovaná, 168 stran

Kategorie: Naučná

Recenze v médiích:

Vančura přemýšlí o Einsteinově řešení

PRÁVO, Jiřina Šiklová, 8.2.2002
(...) Vančura se zabývá otázkou, proč se Einsteinovo řešení nemohlo uskutečnit v desetiletích studené války, a obhajuje názor, že je nutné vrátit se k němu po rozpadu bilaterálního světa a poté, co se vytratila euforická představa, že základní, osudové otázky světa byly již vyřešeny. Připomenutí myšlenek, které ve vzájemné návaznosti formulovali největší myslitelé 20. století, je zvlášť aktuální v době, kdy se někteří čeští politici bojí, že vstupem do Evropské unie ztratí svou výsadu neomezeného rozhodování o současnosti a budoucnosti občanů.

Je šance na svět bez válek skutečně naivní?

MF DNES, Jakub Patočka, 26.1.2002
(...)Pokus oprášit půlstoletí starý projekt reformy mezinárodních vztahů, který předložil geniální fyzik Organizaci spojených národů, je podmanivý už svou vírou, že kniha vydaná česky v Brně může stanovit obsah zásadní světové politické debaty. (...)Je velikou zásluhou Jiřího Vančury, že můžeme nad jeho pozoruhodnou a čtivě psanou knihou debatovat, zda se Jan Patočka a Josef Vavroušek nepřiblížili k jádru věci pronikavěji než Albert Einstein.

O Zlevněných knihách

V síti vybraných knihkupectví najdete od 1. června 2008 pod značkou Zlevněné knihy kvalitní nabídku knih za atraktivní ceny. V nabídce najdete prózu i poezii, knihy naučné i pohádky pro děti, cestopisy i humorné knihy. Knihy jsou zlevněny o 30-70% a snížená cena platí do vyprodání zásob. Každý měsíc se nabídka rozšíří o dalších 10-20 zlevněných titulů.

Na těchto stránkách najdete seznam všech aktuálně zlevněných titulů, adresy knihkupectví, kde je možné knihy zakoupit a připravované zlevněné tituly, na které se můžete těšit. A když na stránkách zadáte váš e-mail, rádi Vás budeme o nově zlevněných knihách pravidelně informovat.

E-mail info

Zanechte nám e-mail a budeme vás 1x měsíčně informovat o nově zlevněných knihách.