Novinky

Ve jménu vlasti / Andrew Kaplan

Obálka knihy Ve jménu vlasti

Bejrút, rok 2006. Agentka CIA Carrie Mathisonová vyklouzne s vypětím všech sil z vražedné léčky, jež měla být původně zcela rutinním zpravodajským úkolem.

298,- Kč 89,- Kč

Ve znamení Štíra / Maggie Stiefvaterová

Obálka knihy Ve znamení Štíra

Strhující román s působivou tajemnou atmosférou vystavěný na skotské, irské a manské mytologii.

348,- Kč 99,- Kč
 

Věchi (Milníky) / P.B. Struve

Obálka knihy Věchi (Milníky)

Sborník článků o ruské inteligenci. Vyšel v Rusku roku 1909 jako soubor článků nejvýznamnějších představitelů ruského myšlení té doby.

229,- Kč 69,- Kč

Velekněz / Timothy Leary

Obálka knihy Velekněz

Learyho průkopnická a provokativní kniha, která podrobně zaznamenává a komentuje dobré a špatné tripy s LSD, jak je zažily vůdčí osobnosti 60. let.

398,- Kč 149,- Kč
 

Venuše a Tannhäuser / Aubrey Beardsley

Obálka knihy Venuše a Tannhäuser

V této drobné novele načrtává ilustrátor Beardsley tentokrát perem literáta Venušin poetický palác a zahrady, kde se krásčina divoká družina oddává bujarým radovánkám.

99,- Kč 19,- Kč

Veřejné záchodky ze zlata / Jiří Suk

Obálka knihy Veřejné záchodky ze zlata

V centru Sukovy studie stojí myšlení československých revizionistických ekonomů šedesátých let, přičemž zvláštní pozornost je věnována Otovi Šikovi.

347,- Kč 47,- Kč
 

Vesmír versus Alex Woods / Gavin Extence

Obálka knihy Vesmír versus Alex Woods

Jedné deštivé noci zastaví celníci v Doveru sedmnáctiletého Alexe. V autě mu najdou 113 gramů marihuany a urnu s ostatky jeho nejlepšího přítele.

348,- Kč 99,- Kč

Vezměte s sebou květinu! / Monika MacDonagh-Pajerová

Obálka knihy Vezměte s sebou květinu!

Deníky Moniky Pajerové z let 1980–1990 přinášejí autentické svědectví o společenských a politických poměrech za normalizace, o opatrném politickém tání v závěru let osmdesátých a pádu komunistického režimu v listopadu roku 1989.

297,- Kč 27,- Kč
 

Vidět knihu/Knižní grafika Josefa Čapka / Alena Pomajzlová

Obálka knihy Vidět knihu/Knižní grafika Josefa Čapka

Třetí díl ediční řady Moderní česká kniha je věnován tvorbě Josefa Čapka. Zaměřuje se především na nejviditelnější část práce pro knihu - na obálky, kterými se Čapek ve dvacátých letech minulého století výrazně zapsal do dějin moderní knižní kultury.

1650,- Kč 790,- Kč

Viditelné popisy / Alice Jedličková

Obálka knihy Viditelné popisy

Autorky publikace popisy vždycky četly se zalíbením, protože mnohé z nich se jim v průběhu čtení stávaly „viditelnými“. Tato čtenářská zkušenost se promítla do záměru přitáhnout pozornost k evokační schopnosti popisu.

359,- Kč 39,- Kč
 

Vlídná zbraň - modlitby pro chvíle všední i nevšední / Moše Mykooff

Obálka knihy Vlídná zbraň - modlitby pro chvíle všední i nevšední

Kniha chasidského rabína, jenž po celý život shromažďoval rady, moudrá ponaučení a myšlenky na téma, jak žít moudře, lépe vyrovnaně, kde hledat klid a rozvahu nejen pro obyčejný život, ale i pro významná a zlomová životní rozhodnutí.

149,- Kč 49,- Kč

Vodní apokalypsa / Mikael Niemi

Obálka knihy Vodní apokalypsa

V severním Švédsku celý podzim stále prší a v řekách stále stoupá voda. Nakonec stoupne natolik, že to nevydrží zdejší kaskáda přehrad: jedna po druhé pod tlakem vodních mas povolí a rozpoutá se peklo, vnitrozemské tsunami.

299,- Kč 99,- Kč
 

Volání rodu / Kateřina Svatoňová

Obálka knihy Volání rodu

Kniha shrnuje texty P. Hanáková, L. Heczkové, E. Kalivodové a K. Svatoňové, které v letech 2005–2011 v rámci Centra genderových studií FF UK společně promýšlely možnosti genderové analýzy v literární, filmové a kulturní teorii a kritice.

220,- Kč 19,- Kč

Vomito negro / Pavel Hak

Obálka knihy Vomito negro

Najít své "místo nahoře" stojí velké úsilí, a často to nejde jinak než doslova přes mrtvoly. Úsporný a přitom lexikálně nesmírně bohatý Hakův jazyk a specifický styl do češtiny přetlumočila Jovanka Šotolová.

158,- Kč 49,- Kč
 

Výhled z Hradčan / Helena Tomanová-Weisová

Obálka knihy Výhled z Hradčan

Výbor fejetonů,novinových článků, úvah a drobných próz, v nichž se opět zrcadlí pohnuté osudy autorky i jejích současníků a především krásná i šílená tvář minulého století.

198,- Kč 59,- Kč

Vzhůru, tesaři, do výše střechu zvedněte!/Raise High the Roof Beam, Carpenters / Jerome David Salinger

Obálka knihy Vzhůru, tesaři, do výše střechu zvedněte!/Raise High the Roof Beam, Carpenters

Dvě psychologicky laděné novely s filozofickým podtextem o sourozencích Glassových.

259,- Kč 79,- Kč
 

Workers / Sebastiao Salgado

Obálka knihy Workers

Katalog ke stejnojmenné výstavě světově proslulého fotografa Sebastiana Salgada. Projekt vznikal po dobu šesti let ve dvaceti sedmi zemích světa a Salgado v něm zachytil pomalu mizejicí svět manuální práce. Česky a anglicky.

399,- Kč 199,- Kč

Z lásky k Praze / Gene Deitch

Obálka knihy Z lásky k Praze

Čtivě napsaná autobiografie Gena Deitche o neuvěřitelných osudových zvratech významného amerického filmaře, který spoluutvářel československé dějiny animovaného filmu.

328,- Kč 159,- Kč
 

Za prací do Velké Británie / Václav Müller

Obálka knihy Za prací do Velké Británie

Publikace podává detailní informace o práci a životě ve Velké Británii. Dočtete se v ní, jak se vypravit na cestu, co všechno si vzít s sebou, jaké dokumenty budete při hledání práce potřebovat.

59,- Kč 5,- Kč

Za zlatou oponou / Matěj Sýkora

Obálka knihy Za zlatou oponou

Publikace sleduje nebývalý vzestup nymburského basketbalového klubu v letech 2004-2013. Deset ligových titulů v řadě je unikátem v jakémkoli týmovém sportu, a to nejen v České republice.

149,- Kč 27,- Kč
 
Předchozí   1 |… 13 | 14 | 15 | 16    Další