Kvadratura pomsty

Pieter Aspe
Obálka knihy Kvadratura pomsty

Detektivní román populárního vlámského autora se odehrává ve starobylém městě Bruggy a jeho okolí. Je prvním z několika knih, jež jsou spojeny postavami hlavních hrdinů. Protagonisty příběhu jsou detektiv bruggské policie Van In a jeho dva „watsonové“ – půvabná právnička Hannelore (jež se později stane jeho manželkou) a homosexuální policejní seržant Versavel. Pozice Ludovika Degroofa, jednoho z nejmocnějších a nejbohatších lidí v Bruggách, je ohrožena v okamžiku, kdy dojde k vloupání do klenotnictví jeho syna. Drahocenné šperky lupiči neodnesou, ale na místě je rozpustí v lučavce královské a zanechají záhadný vzkaz – středověké latinské úsloví, které je známé jako „kvadratura templářů“. Komisař Pieter Van In rychle pochopí, že Degroof ví, kdo za vloupáním stojí, neboť se místo spolupráce při odhalování pachatele snaží všemožně pátrání překazit až do chvíle, kdy je unesen jeho vnuk a únosci mají velmi podivný požadavek… Autor neplýtvá kalužemi krve ani naturalistickým líčením napáchaných hrůz, o to více však hýří důvtipem a vtipem; jeho detektivky jsou vzorem moderního kriminalistického příběhu.

Původní cena: 299,- Kč
Nová cena: 49,- Kč

Chci knihu koupit:
Nakladatel: Brána
Originální název: Het vierkntvan de wraak
Překlad: Petra Schürová
vázaná, 248 stran

Kategorie: Krásná literatura

Recenze v médiích:

Detektivka, která nepřekvapí ani neurazí

MF DNES, Jan Jandourek, 1.3.2003
(...) Pokud jde o zápletku, je Kvadratura pomsty od Pietra Aspe klasickou knihou žánru. Pokud jde o detektiva, pak v některých ohledech autor z holmesovského archetypu vybočuje. (...) Kvadratura pomsty ani nepřekvapí, ani neurazí. V případě tohoto žánru je to však konstatování nehodnotící, protože tak tomu snad zde má být.

K přečtení

LIDOVÉ NOVINY, grm, 8.2.2003
(...) Aspe nám nenabízí ani poetický a novátorský jazyk, ani záplavu nevšedních obrazů, rozhodně ale u něj najdeme to, co na kvalitní detektivce oceníme mnohem více: jasný a logicky vystavěný příběh, okořeněný nezbytnou dávkou napětí, životné postavy, vtipné dialogy a koneckonců i neokoukané kulisy, kterými přece jen v záplavě amerických seriálů současná Belgie - konkrétně starobylé vlámské město Bruggy - je.

O Zlevněných knihách

V síti vybraných knihkupectví najdete od 1. června 2008 pod značkou Zlevněné knihy kvalitní nabídku knih za atraktivní ceny. V nabídce najdete prózu i poezii, knihy naučné i pohádky pro děti, cestopisy i humorné knihy. Knihy jsou zlevněny o 30-70% a snížená cena platí do vyprodání zásob. Každý měsíc se nabídka rozšíří o dalších 10-20 zlevněných titulů.

Na těchto stránkách najdete seznam všech aktuálně zlevněných titulů, adresy knihkupectví, kde je možné knihy zakoupit a připravované zlevněné tituly, na které se můžete těšit. A když na stránkách zadáte váš e-mail, rádi Vás budeme o nově zlevněných knihách pravidelně informovat.

E-mail info

Zanechte nám e-mail a budeme vás 1x měsíčně informovat o nově zlevněných knihách.