Co prozrazuje román / Devatenácté století mezi starým režimem a revolucí

Mona Ozoufová
Obálka knihy Co prozrazuje román

Historička Mona Ozoufová se ve většině svých prací zabývá Velkou francouzskou revolucí a obecněji myšlenkami revoluce a demokracie. V této knize autorka spolu s paní de Staël tvrdí, že literární fikce vypovídá o své době pravdivěji než historická věda. Proto se z několika známých románů snaží vyčíst, co moderní republikánská Francie převzala z dědictví starého režimu. Výsledkem soupeření mezi oběma zřízeními je kompromis. To ovšem neplatí o knize samé – Mona Ozoufová dokáže udržet čtenářovu pozornost a při tom ještě rozšířit jeho rozhled v oblasti francouzské kultury, literatury a historie.

Původní cena: 349,- Kč
Nová cena: 100,- Kč

Chci knihu koupit:
Nakladatel: Centrum pro studium demokracie
vázaná, 292 stran

Kategorie: Naučná

Recenze v médiích:

Ozouf, Mona: Co prozrazuje román. 19. století – mezi starým režimem a revolucí

iLiteratura, Pavla Doležalová, 23.4.2010
V tomto rozbouřeném světě plném konfliktů, kde nechyběly ani projevy smíru a okázalosti, lidé horečně hledali, kde nalézt jistotu, když s úzkostí viděli, že mizí to, čemu se všeobecně věřilo. Ale z lidského nezdaru vzniká zdařilý román.

Ozouf, Mona: Co prozrazuje román (in MfD)

iLiteratura, Jan Lukavec, 23.4.2010
V roce 2003 vydalo nakladatelství Centrum pro studium demokracie a kultury knihu francouzské historičky Mony Ozoufové (1931) Revoluční svátky: 1789-1799. Na sklonku minulého roku k tomu CDK přidalo ještě druhou publikaci od téže autorky...

O Zlevněných knihách

V síti vybraných knihkupectví najdete od 1. června 2008 pod značkou Zlevněné knihy kvalitní nabídku knih za atraktivní ceny. V nabídce najdete prózu i poezii, knihy naučné i pohádky pro děti, cestopisy i humorné knihy. Knihy jsou zlevněny o 30-70% a snížená cena platí do vyprodání zásob. Každý měsíc se nabídka rozšíří o dalších 10-20 zlevněných titulů.

Na těchto stránkách najdete seznam všech aktuálně zlevněných titulů, adresy knihkupectví, kde je možné knihy zakoupit a připravované zlevněné tituly, na které se můžete těšit. A když na stránkách zadáte váš e-mail, rádi Vás budeme o nově zlevněných knihách pravidelně informovat.

E-mail info

Zanechte nám e-mail a budeme vás 1x měsíčně informovat o nově zlevněných knihách.